SERIÁLY.kinema.SK

Pamätáte na ten seriál, čo bol presne ako Gilmorky, len sa odohrával v tanečnom štúdiu? Štvorica baletiek prechádzala spoločne pubertou a krokmi Rachmanikových etúd? Ženská úžasnosť na maxime? Vynikajúci a najviac prehliadaný minuloročný počin Bunheads odvysielal fenomenálnych 18 epizód, po ktorých sa ho ABC Family dodatočne rozhodla neobnoviť. Tvorkyňa fenoménu rýchlo rozprávajúcich žien, Amy Sherman-Palladino, režírovala rozlúčkový tanec herečiek seriálu s publikom. Protagonistka seriálu, Sutton Foster, sa nakrúcania nemohla zúčastniť. Ale inak sú tam všetky! Slzopudnosť na maxime!

bunheadscast

Choreografiu skomponovala oceňovaná dvorná choreografka Marguerite Derricks, ktorej tanečné skladby ste mohli vidieť okrem Bunheads aj v snímkach Showgirls, Little Miss Sunshine a Tropic Thunder. Verte mi, je to lepšie ako Tom Cruise hopsajúci v tridsiatich kilách umelého make-upu.

Osobný príbeh a oneskorená polorecenzia

Môj kontakt s Bunheads bol úplne náhodný, čo vypovedá o tom, ako nenápadne bol tento seriál promovaný. Potvrdzuje to aj priemerná sledovanosť okolo 1,4 milióna divákov. Rodinná stanica ABC Family naozaj nie je miesto, ktorého novinky by som sledovala so zatajeným dychom, podobne ako hipstermi dozblbnutia promovaný Breaking Bad nie je seriál, ktorý by ma zaujímal.

Od jedného gifu na Tumblr som po premaratónovanej noci došla k záveru, že Gilmorky 2.0 je to najlepšie o ženách, čo sa v roku 2012 nakrútilo. Sú tam typické kamarátske vzťahy a problémy, atypické dospelácke problémy, prešperkované dialógy, plus sem-tam pointa výrazne kontrastná paradigme seriálov pre dievčatá. Napriek absencii lesbičiek mi bolo jasné, že keby môžem časopriestorovým vortexom poslať sama sebe do minulosti jeden seriál, bol by to Bunheads.

Áno, iste, celé zasadenie a situačný vývoj napovedajú, že je to primárne určené mladým dievčatám. Ale vždy, keď sa mi začínal otvárať nožík vo vrecku, sa scenáristkám podarilo získať moje sympatie. Hlavným posolstvom seriálu je krásne „Buďte samy sebou, dievčence, a nenechajte si nič nabulíkať“, čo by sa malo v seriáloch pre mladistvých do kameňa tesať.

Ak je vám toto všetko ukradnuté, ale ste taneční/muzikáloví fanúšikovia, je to to stále povinná jazda. Po zrušenej muzikálovke Smash a zmutovanej milióntej sérii Glee je to vaša jediná ďalšia možnosť. Tanečné čísla sú šialenstvo. A dialógy sú fakt super.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor