SERIÁLY.kinema.SK

Drámy AMC väčšinou patria k tomu lepšiemu, čo americké televízie vysielajú. Detektívnu drámu Low Winter Sun, ktorá je remakom britskej minisérie, medzi ne však možno len ťažko zaradiť.

lowwintersonpilot1

Seriál sleduje morálne skompromitovaných detektívov, ktorí sa rozhodli vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Frank Agnew (Mark Strong) je poctivý policajt, ochraňujúc zákon a poriadok až pokiaľ niekto nezabije jeho priateľku. Presvedčený o tom, že o život ju pripravil práve jeho kolega Brendan McCann, spolu s jeho partnerom Joeom Geddesom (Lennie James) prídu s plánom ako ho za to potrestať a narafičia jeho samovraždu.

Plán to bol pekný a možno by im aj prešiel bez problémov, ak by McCanna nevyšetrovalo vnútorné oddelenie pre podozrenie z korupcie. Na scéne sa tak ocitá aj vyšetrovateľ Simon Boyd (David Costabile) a zápletka sa zamotáva.

lowwintersonpilot2

Čo však zápletku zamotáva ešte viac a nezrozumiteľnejšie sú scény s kriminálnikmi, s ktorými bol McCann pravdepodobne zapletený. S dejovou líniou na policajnom okrsku sa prelínajú nešikovne a bez akéhokoľvek vysvetlenia, čiže len mätú a v konečnom dôsledku nemajú žiaden zmysel. Väčšinu času, čo sa budú vyskytovať na obrazovke budete totiž premýšľať nad tým, že nemáte ani páru o koho ide a rozhodnete sa, že vás to vlastne ani nezaujíma.

lowwintersonpilot3

Asi v polovici som zistila, že ma vlastne nič z toho, čo sa na obrazovke deje, nezaujíma. Teda, okrem faktu, prečo v seriáli chýbajú relevantné ženské postavy. Ostáva len dúfať, že pani detektívka (Athena Karkasis) bude až do konca seriálu skeptická a celý prípad vyrieši. Len ja to už neuvidím, pretože ďalší diel si už nezapnem.

Low Winter Sun má všetky dôležité premenné: a) ide o projekt AMC, stanice, ktorá vysiela skvelé veci, b) ide o remake kvalitnej predlohy a tie sa niekedy vedia vydariť, c) má obsadenie zložené zo známych a dobrých hercov a d) má super námet (morálne skompromitovaní policajti!). Bohužiaľ ich však nevie využiť vo svoj prospech a výsledok je nudná detektívna dráma s nesympatickými postavami a nezáživne podaným príbehom. Farebný filter na dobrú detektívku jednoducho nestačí, bohužiaľ. Pilot hodnotím 5/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor