SERIÁLY.kinema.SK

ABC Family stojí za obrovským hitom Pretty Little Liars. Čokoľvek, čo priniesla po nich, alebo pred nimi, je týmto fenoménom jednoducho zatienené. Keďže sa nachádzame na sklonku leta, nastal čas na predstavovanie noviniek. Oni tento rok prišli aj so seriálom The Fosters, ktorý je do slova a do písmena rodinnou drámou.

Fosterspilot1

The Fosters sa sústredia na život lesbického páru Leny (Sherri Saum) a Stef (Teri Polo). Policajtka Stef má z predošlého manželstva syna Brandona (David Lambert). Je to hudobný génius, ktorý nadovšetko miluje obidve svoje mamy, otca a aj adoptívnych súrodencov. Lena je zástupkyňa riaditeľa v miestnej škole a priatelí sa s pracovníkmi sociálky. Takým spôsobom sa ku nim dostali aj Brandonovi súrodenci, dvojčatá Jesus (Jake T. Austin) a Marianna (Cierra Ramirez).

Fosterovci si občas brávajú na starosť nejaké decká, aby nemuseli kolovať v americkom systéme dočasných domovov. Oni sa stanú na čas ich rodinou, zaistia im dobrú novú rodinu a potom ich nechajú ísť. Toto spravili aj v prípade Callie (Maia Mitchell). Lena ju vyzdvihla z „polepšovne“ a priniesla ju domov. Callie skoro odhalí, že decká skrývajú kadejaké tajomstvá, no ona sama skrýva to najväčšie.

fosterspilot2

The Fosters nebol zlý. Ale je to veľmi špecifický seriál pre špecifickú skupinu divákov. Jeho primárna úloha je podľa mňa moralizačná a má demonštrovať to, aké sú predsudky zlé, ako sa zle narába s deťmi v sociálnom systéme a predstavuje aj to, ako sa k takýmto deckám správať. Ja by som ho osobne odporučila hlavne takým ľuďom, ktorí mali radi v Siedmom nebi, alebo sitcomy z deväťdesiatych rokov, typu Krok za krokom.

Takisto mu nepomáhajú ani vlažné herecké výkony, či jednoduchá, ba až prehľadná dejová línia. Pripadá mi to, ako keby tvorcovia vzali štruktúru klasického seriálu, ktorý žal úspechy v deväťdesiatych rokoch a zamenili v ňom archetypy postáv. Na jednej strane neohúri novotou v štruktúre, no na druhej strane sa stále môže prispôsobovať problémom súčasnosti a riešiť tie.

Ak máte radi rodinné seriály, kde vystupuje veľa detí, hor sa do The Fosters. Ak máte radi poriadne drámy, takisto sa doň pustite. Ak ale túžite po niečom novom, pri čom budete v napätí, toto to rozhodne nie je. Technicky je na tomto seriáli všetko dokonalé, no prakticky na ňom takmer nič nesedí. Mňa osobne ani len nevtiahol poriadne do deja. Pilotu udeľujem vlažných 6/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor