SERIÁLY.kinema.SK

Reign: Príbeh skrytý v historických knihách z obdobia Mary Stuartovej, mladej ženy, ktorá sa neskôr stala známou pod menom Mary, škótska kráľovná. Mladá Mary je už v pubertálnom veku cieľavedomou panovníčkou – krásnou, vášnivou a na počiatku svojej slávy. Prichádza do Francúzka so štyrmi najbližšími priateľkami, ktoré sú budúcimi lady. Mary na kráľovský dvor poslali preto, aby upevnila strategickú pozíciu Škótska tým, že sa vydá za princa Francisa. Dohodnuté manželstvo však ešte nie je potvrdené – jeho uskutočnenie sa odvíja od politiky, náboženstva a tajných plánov, či túžob srdca. Princ Francis je očarený Škótkou, alebo ako väčšina mužov, aj on odoláva myšlienke usadiť sa. Hlavne, keď má za sebou pletky s jednou dvornou dámou. Aj napriek tomu ho Mary priťahuje. Situácia sa skomplikuje postavou Basha, Francisovho nevlastného brata. Aj napriek tomu, že je nemanželským dieťaťom, je kráľov obľúbený syn. Bash padol Mary do oka, a tým sa naštartuje kráľovský milostný trojuholník. Na kráľovskom dvore nastane množstvo komplikácií, ktoré by mali zabrániť zväzku Mary a Francisa, dokonca je jej život aj v ohrození. S týmito nebezpečenstvami za každým kútom sa mary spoľahne na svoje dvorné dámy a pripraví sa na vládnutie novému svetu, pri čom sa pokúša zosúladiť túžby svojej krajiny a svojho srdca.

cw_reign

Hrajú: Adelaide Kane (Power Rangers), Toby Regbo (Treasure Island, One Day), Torrance Coombs (Heartland, The Tudors), Megan Follows (World Without End, Anne of Green Gables), Alan Van Sprang (King, The Tudors), Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell (The Chronicles of Narnia) a Jenessa Grant (Cyberbully)

Réžia: Brad Silberling (Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events)
Výkonní producenti: Stephanie SenGupta (Hawaii Five-0), Laurie McCarthy (Ghost Whisperer), Frank Siracusa (Beauty And The Beast)
Štúdio: CBS Television Studios a Warner Bros. Television

Prvá upútavka:

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor