SERIÁLY.kinema.SK

Ray Donovan je nájomný upratovač – v rôznych významoch slova – pre hollywoodsku smotánku. Zomrela vám prostitútka v posteli? Ray to uprace, po legislatívnej aj PR stránke. Prenasleduje vás miestny úchyl? Ray sa postará o to, aby prestal. Či už podobrotky alebo basebalkou. Ak ho instantne nemilujete, počkajte, až zistíte, že je otcom troch detí a stará sa aj o dvoch slabších bratov.

raydonovanpilot1

Pilot káblovky Showtime predstavuje predovšetkým expozíciu do mysle a motivácie titulného hrdinu. Odohráva sa tam veľa charakterových cvičení a jeden jediný podstatný dejový zvrat – Rayovho otca predčasne prepustili z väzenia. Beztak komplikovaný Ray musí čeliť nenávisti a hnevu, ktoré chová voči manipulujúcemu starcovi (Jon Voight). Ako vidíte, seriál pre celú rodinu.

Seriál vytvorila Ann Biderman. V roku 2008 napísala vynikajúcu policajnú záležitosť Southland, ktorá sa vďaka podpore fanúšikov a káblovke TNT dočkala nečakane dlhého života po tom, ako ju NBC zrušila po prvej sérii. Raya stvárnil obľúbený záporák s hlbokým hlasom, Liev Schreiber (X-Men Origins, Defiance). Okrem fenomenálneho Voighta sa na obrazovke objavia aj ďalšie známe seriálové tváre: zaškatuľkovaná hysterická harpia Paula Malcomson (Caprica, Lost) a malý nervózny nosáň Peter Jacobson (House). Pilot režíroval veterán temných tém Allen Coulter (The Sopranos, Sons Of Anarchy).

raydonovanpilot2

Ray Donovan je super. Čakala som od dua Ann Biderman a Liev Schreiber veľa, ale táto vec sa napriek všetkým nepísaným zákonom produkcie seriálov proste podarila. Jedna vec, o ktorej som mala pochybnosti, bola Rayova rodina. Je mi potešením povedať, že na rebríčku otravnosti seriálových rodín je niekde na podradnom mieste, hlboko pod priemernou vyškerenou americkou rodinkou. Ak máte radi Dextera alebo Homeland alebo akýkoľvek iný seriál s veľmi silným anti-hrdinom, Ray Donovan je ďalšia logická voľba na horúce letné večery.

Pilot je voľne dostupný v rámci marketingovej kampane Showtime. Seriál bude mať televíznu premiéru v nedeľu 30. júna.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor