SERIÁLY.kinema.SK

BBC v posledných dňoch vypustila do sveta iacero noviniek ohľadom seriálu Doctor Who. Začneme šťastnejšou novinou – príbehy Doktora a jeho spoločníčky Clary si budeme môcť užívať aj naďalej, keďže bola potvrdená aj 8. séria. Neboli zverejnené nijaké detaily ohľadom toho, kedy sa ôsma séria dostane do vysielania ani kedy sa začne nakrúcať. Oficiálny Doctor Who blog len informoval o obnovení a že „Steven Moffat prezradil, že už pre Doktora začal plánovať úplne nové dobrodružstvá“.

mattsmithDW

Bohužiaľ, budú to dobrodružstvá s novým Doktorom, keďže Matt Smith na poste jedenástej inkarnácie Doktora po vianočnom špeciáli končí. DW blog zverejnil aj jeho vyhlásenie, v ktorom sa lúči s rolou a vyjadruje vďaku fanúšikom a všetkým, čo sa na seriáli podieľali:

„Doctor Who bol pre mňa, ako pre herca a aj ako človeka, najúžasnejšou skúsenosťou a to predovšetkým vďaka obsadeniu, tímu ľudí, čo sa na ňom podieľali a fanúšikom. Som neuveriteľne vďačný kolegom, ktorí neúnavne pracujú každý deň, aby zrealizovali všetky elementy seriálu a priniesli Doctora Who divákom. Mnohí z nich sa stali mojimi dobrými priateľmi a na to, čo sme za posledné štyri roky vytvorili som nesmierne hrdý. (…) Fanúšikovia Doctora Who po celom svete sú ako žiadni iní, obliekajú sa do kostýmov, kričia hlasnejšie, vedia viac o histórii seriálu (a špekulujú o jeho budúcnosti) spôsobom aký som predtým nikdy nevidel; vaša oddanosť je ozaj mimoriadna. Veľmi pekne vám ďakujem za podporu mojej inkarnácie Pána času s číslom jedenásť, ktorý, musím pripomenúť, však ešte neskončil, keďže sa vrátim vo výročnom a vianočnom špeciáli.“Celé vyhlásenie, rovnako aj to od Stevena Moffata a Jenny-Louise Coleman si môžete prečítať tuto.

Meno herca, ktorý stvárni ďalšieho Doktora, by malo byť oznámené o mesiac.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | jún 9., 2013 o 14:37 |

    keby sa mohol vratit David Tennant….

Napíšte svoj názor