SERIÁLY.kinema.SK

Dracula: Zlatým glóbusom ocenený Jonathan Rhys Meyers (The Tudors) stvárňuje v novej dráme jednu z najikonickejších postáv na planéte. Je koniec 19. storočia a do Londýna prišiel záhadný Drakula ako americký podnikateľ, ktorý chce uviesť do viktoriánskej spoločnosti modernú vedu. Zaujíma ho najmä nová technológia – elektrina – ktorá je prísľubom svetla v noci, čo ocení niekto, kto sa vyhýba slnku. Ale jeho cesta má aj vedľajší zámer – chce sa pomstiť tým, ktorí ho pred storočiami prekliali nesmrteľnosťou. Všetko ide podľa plánu, kým sa nezamiluje do ženy, ktorá vyzerá ako reinkarnácia jeho mŕtvej manželky.

nbc_dracula

Hrajú: Jonathan Rhys Meyers (The Tudors, August Rush), Victoria Smurfit (About a Boy), Thomas Kretschmann (King Kong), Jessica De Gouw (Arrow), Oliver Jackson-Cohen (Mr. Selfridge), Nonso Anozie (Game of Thrones) a Katie McGrath (Merlin)

Scenár: Dan Knauf (Carnivàle)
Réžia: Steve Shill (The Tudors, Dexter)
Výkonní producenti: Tony Krantz (24, Sports Night), Colin Callender a Gareth Neame (Downton Abbey)
Štúdio: Flame Ventures, Sky Living, Playground Entertainment, Universal Television, NBCUniversal International Television Production a Carnival Film & Television

Prvá upútavka:

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor