SERIÁLY.kinema.SK

Škandinávske seriály pokračujú v úspešnej invázii našich televíznych obrazoviek. Kvalitná sience-fiction dráma o hľadaní ľudskosti vo svete, kde sú roboti na nerozoznanie od ľudí, začína práve dnes na AXN Sci-Fi. Seriál Äkta människor/Real Humans popisuje dianie v nie príliš vzdialenej budúcnosti, kedy ľudská rasa vyvinie robotických pomocníkov. Prirodzene, v istom bode nadobudnú pomocníci sebauvedomenie a tam sa začnú problémy 10-dielnej drámy.

realhumans

Môžete sa tešiť na plejádu roboticky nádherných ľudí, kvalitnú psychologickú drámu a nenásilnú debatu o definícii ľudskej bytosti. Takto by vyzerala Galactica, ak by sa škrtli všetky zbytočné epizódy o Apollovi a odohrávala sa na Zemi a takto by vyzerali Outsiders, ak by boli dobrí. Scenárista Lars Lundstrom sa pri tvorbe inšpiroval najmä sociálnymi konfliktmi vychádzajúcimi z ľudskej histórie. Švédska televízia SVT predala práva britskej spoločnosti Kudos Film & Television, ktorá pripravuje remake v anglickom jazyku s premiérou do konca roka. Druhá séria švédskeho originálu bude mať premiéru na jeseň 2013.

Skuteční lidé budú mať premiéru na AXN Sci-Fi dnes večer o 23.00, s reprízou pilotu ráno o 2.45. Druhá epizóda sa bude vysielať v rovnakom čase štvrtok. Švédski robotickí fešáci každý utorok a štvrtok na AXN Sci-Fi.Napíšte svoj názor