SERIÁLY.kinema.SK

Pre všetkých fanúškov seriálov prinášame dobré správy. Festival SlavCon, ktorý sa koná 26.-28. apríla 2013 prináša tri dni prednášok, workshopov z rôznych oblastí fantasy, sci-fi, hier a populárnej kultúry. Ak máte radi populárne filmy, alebo seriály, v línii Underground bude pre vás pripravené pásmo rôznych prednášok tejto tematiky.

walkingdeadamc

Hneď v piatok sú pripravené dve seriálove prednášky. Prvá nam pripomenie seriál Xena, ktorý sa u nás dlhé roky vysielal a veľa z nás na ňom vyrastalo. Nacvičte si bojový pokrik a prídite si zaspomínať. Spravnú atmosféru na večer navodí prednáška o Hororových seriáloch Horror Stories. Tak ak máte radi tajomno a strach, určite ju nesmiete zmeškať.

Sobota sa v Undergrounde začne dobrodružnou prednáškou Filmy a Seriály v štýle Indiana Jonesa. Tato prednáška bude plná napínavých dobrodrúžstiev, pokladov a nebudete na ňu potrebovať ani bič, ani klobúk. Prepadli ste aj vy fenoménu Sherlocka Holmesa a už ste si povedali I am sherLOCKED? Tak na tejto prednáške nesmiete chýbať, pretože sa bude rozoberať všetko o novom Sherlockovi. Nebudú chýbať obrázky a možno aj nejaká tá diskusia o novej sérií.

V dnešnej dobe ľudia nemajú veľa času na pozeranie dlhých seriálov, čo majú päť a viac sérií, no a preto treba nabrať inšpiráciu aj na niečo kratšie. Čo takto prísť sa pozrieť na Krátke a ešte kratšie seriály, kde určite nájdete nejaký, ktorý vás zaujme. Ak ste si obľúbili, alebo ste ešte nepočuli o seriáli Stratený svet od Arthura Conana Doyla, tak nesmiete zmeškať túto prednášku. Možno ho pomocou nej znova objavíte a zapáči sa vám. Glee je niečo čo ludia milujú, alebo nenávidia. Zamysleli ste sa ale nad tým, prečo vlastne nenávidíte Glee? Nie? Tak možno v sobotu podvečer je na to ten najlepší čas.

Nedeľa je určená hlavne milovníkom britských seriálov, ktorí už majú “všetko” pozreté a chcú nájsť nejaký nový seriál, ktorý by si mohli zamilovať. Seriálová Británia je prednáška pre všetkých britofilov, ale aj bežných nadšenocov seriálov.

Ak ste si ani doteraz nenašli prednášku, ktorá by vás zaujala a stále váhate, či sa na SlavCon vydať, možno vás poteší, že tento rok sa festival bude venovať vo veľkej miere aj zombie tematike. Okrem workshopu o tom, ako prežiť zombie apocalypsu, na vás čaka profesionálna vizážistka, ktorá vás môže premeniť na zombie. Môžete sa takisto zúčasniť programového slotu z názvom Živý, mŕtvy offtopic, kde sa preberie všetko o známom seriáli The Walking Dead, ale aj omnoho viac.

Tak teda neváhajte a prídite na SlavCon! Je to festival, na ktorom ožívajú mŕtvi, na chodbách budete môcť stretnúť ľudí v maskách z vášho obľubeného seriálu a určite sa tam budete môcť zoznámiť s fanúšikmi podobnej krvnej skupiny. Dúfame, že sa s vami v bratislavskej Iuvente uvidíme posledný aprílový víkend!

V mene organizátorov programovej línie Underground…

VIAC O TITULE: , ,Napíšte svoj názor