SERIÁLY.kinema.SK

Už dávno tu nebola reč o TV filmoch, no od Vianoc ani nemal premiéru žiaden, ktorý by stál za zmienku. Budúci víkend sa však nám to vykompenzuje – dočkáme sa totiž až troch viac než zaujímavých titulov.

lovestruckcast

Káblová televízia ABC Family v nedeľu 21. apríla uvedie film s názvom Lovestruck: The Musical. Ide – ako tomu napovedá aj jeho názov – o muzikál a je to príbeh Harper (Jane Seymour: Dr. Quinn), najlepšej tanečnice, ktorú Broadway kedy malo. Kvôli zraneniu však bola nútená odísť zo žiary reflektorov a tak sa stala choreografkou a vychovala dcéru. Keď sa Mirabella (Sara Paxton: The Last House on the Left, Aquamarine), hviezda jej nadchádzajúcej veľkej produkcie, rozhodne opustiť šou, aby sa mohla vydať, jej matka je odhodlaná svadbu prekaziť a ukázať svojej dcére, že sa nemôže vzdať kariéry kvôli láske. Harper po dlhom lete do Talianska, na miesto konania svadby, odpije z podivnej fľaštičky, mysliac, že ide o liek proti bolesti. Ten elixír ju však omladí o 30 rokov. Takto sa jej podarí nenápadne infiltrovať na svadbu, no jej manžel (Tom Wopat: The Dukes of Hazzard) ju spozná aj v jej mladej podobe (Chelsea Kane: Baby Daddy). Keď sa aj on omladí (Drew Seeley: Glory Daze, Another Cinderella Story), spoločne sa snažia napraviť škody, ktoré spáchala, a zachrániť svadbu.

Vo filme, ktorý podľa scenára Terry Rossio (National Treasure: Book of Secrets, Deja Vu, Pirates of the Caribbean, The Mask of Zorro) a Jaylynn Bailey zrežírovala Sanaa Hamri (Just Wright, The Sisterhood of the Traveling Pants 2, Something New, Prince: „Musicology“, Mariah Carey: „Cry Baby“, Nicki Minaj: „Super Bass“), zaznejú cover verzie hitov ako napríklad Just Dance (Lady Gaga), Like a Virgin (Madonna), I Wanna Dance With Somebody (Whitney Houston) a DJ Got Us Fallin´ In Love (Usher), a taktiež pár pôvodných piesní. Choreografiu muzikálových čísel mal na starosti Michael Rooney (The Muppets, 500 Days of Summer, Björk: „It’s Oh So Quiet“, Fat Boy Slim: „Praise You“).

Stanica ABC rovnako 21. apríla uvedie najnovší film z prestížnej televíznej filmovej série Hallmark Hall of Fame, a to Remember Sunday.

remembersunday

Alexis Bledel (Mad Men) v ňom stvárňuje čašníčku, ktorá sa zapozerá do trošku zvláštneho predavača v klenotníctve a myslí si, že možno našla toho pravého. Čím viac Gusa, ktorého stvárňuje Zachary Levi (Chuck), spoznáva, tým viac je ním zaujatá, no obáva sa, že je už zadaný alebo má iné tajomstvo, nakoľko je akoby myšlienkami inde. Skutočným problémom Gusa je však to, že sa uňho pred troma rokmi objavila mozgová aneuryzma, na následky čoho úplne stratil krátkodobú pamäť. Bol pritom brilantným astrofyzikom. Každý deň je preňho nový a teda Molly si na druhý deň už nepamätá, no niečo na nej musí vidieť, keďže sa do nej deň čo deň, znova a znova zamiluje.

Film podľa scenára Barryho Morrowa (Bill, Rain Man) zrežíroval Jeff Blecker, ktorý v minulosti už zrežíroval nejeden film pre Hallmark – napríklad The Russell Girl s Amber Tamblyn (Joan of Arcadia) v titulnej úlohe.

lovestruckposterremembersundayposter

Remember Sunday je, mimochodom, už tretím a posledným filmom franchise-u Hallmark Hall of Fame v tejto sezóne. Naposledy mal premiéru The Makeover s Juliou Stiles (Dexter, 10 Things I Hate About You) a Davidom Waltonom (New Girl, Bent, Perfect Couples, 100 Questions) v hlavných úlohách, predtým Christmas With Holly.

makeoverposterxmaswithhollyposter

Káblová televízia Lifetime na sobotu 20. apríla prichystala svetovú premiéru antologického filmu Call Me Crazy, v ktorom sa pretne päť príbehov týkajúcich sa boja milovanej osoby so psychickým problémom. Jednotlivé časti zrežírovali Laura Dern (Enlightened), Bryce Dallas Howard (The Help), Bonnie Hunt (Return to Me), Ashley Judd (Missing) a Sharon Maguire (Bridget Jones´s Diary). Hlavných úloh sa zhostili Jennifer Hudson (Dreamgirls), Melissa Leo (The Fighter), Octavia Spencer (The Help), Sarah Hyland (Modern Family), Sofia Vassilieva (My Sister´s Keeper, Medium), Brittany Snow (Pitch Perfect, Harry´s Law), Ernie Hudson (Oz), Jason Ritter (Parenthood, The Event, Joan of Arcadia), Jean Smart (Hawaii Five-0, Frasier), Lea Thompson (Switched at Birth, Back to the Future), Melanie Griffith (Working Girl) a Chelsea Handler (Chelsea Lately).Komentáre

  1. Tomgellar | apríl 13., 2013 o 16:25 |

    Chelsea, Zachary, Alexis…co víc si přát :) rozhodně zkouknu oba

Napíšte svoj názor