SERIÁLY.kinema.SK

Ak máte radi seriály typu The Killing, teda také, ktoré sa točia okolo jedného zločinu a odohrávajú sa v menšej komunite, tak v týchto dňoch a nadchádzajúcich týždňoch si určite prídete na svoje. Britská stanica BBC uplynulú nedeľu uviedla a včera po dennom nasadení už aj odvysielala finále 5-dielnej minisérie Mayday, ktorá sa zoberala zmiznutím 14-ročného dievčaťa:

V pondelok uviedla seriál podobný Killingu aj ďalšia britská stanica, a to ITV. V jej Broadchurch ide o tragickú a záhadnú smrť 11-ročného chlapca:


Hrajú: David Tennant (Doctor Who), Olivia Colman, Andrew Buchan a Jodie Whittaker

Do tretice, Sundance Channel 18. marca uvedie 7-dielnu minisériu Top of the Lake Oscarovej Jane Campion (The Piano), ktorá mala svetovú premiéru na Sundance Film Festival. Tá sleduje vyšetrovanie neobyčajného zmiznutia 12-ročného (tehotného!) dievčatka na neobyčajnom mieste:


Hrajú: Elisabeth Moss (Mad Men, The West Wing), Holly Hunter (Saving Grace), David Wenham, Peter Mullan, Thomas M. Wright, Cohen Holloway a Jay Ryan (Beauty and the Beast).

top_of_the_lake_xlg

Top of the Lake sa, mimochodom, nakrúcal na Novom Zélande pre BBC. Tá však ešte nevytýčila dátum premiéry.

VIAC O TITULE: , ,Komentáre

  1. Goldie | marec 9., 2013 o 08:25 |

    Po prvých dieloch vyzerá Broadchurch aj Top of the Lake veľmi dobre, zvlášť druhý spomínaný – drsná poetika krajiny a „neočesané“ charaktery postáv zatiaľ pôsobia zaújímavo, uvidím ako sa bude vyvíjať príbeh.

Napíšte svoj názor