SERIÁLY.kinema.SK

blackmirrors2

Dnes večer bude mať na Channel 4 premiéru prvá z troch nových častí antologickej minisérie Charlieho Brookera Black Mirror. Prednedávnom boli zverejnený trailer, ktorý je síce pomerne znepokojujúci (ako samotná séria), ale o príbehoch druhej série toho veľa nenapovie:

Tak ako v prvej sérii, aj v tejto sa môžeme tešiť na tri príbehy, ktoré sú podľa Brookera „o tom, ako žijeme – a o tom, ako možno budeme žiť o desať minút, ak sa pošmykneme.“

Prvá epizóda s názvom Be Right Back sleduje Marthu (Hayley Atwell) a Asha (Domhnall Gleeson), mladú dvojicu, ktorá sa rozhodne odsťahovať na samotu. Nadšenca pre sociálne siete Asha však krátko potom, čo sa presťahujú zrazí auto a zomiera. Martha sa od priateľky dozvie, že existuje spôsob, ako ostať s Ashom v kontakte aj po jeho smrti – používaním aplikácie, ktorá  prostredníctvom jeho predošlej aktivite na sociálnych sieťach dokáže vyvolať veľmi realistický dojem, že Ash je nažive a pomôcť tak Marthe vyrovnať sa so smútkom. Tá je najprv týtmo nápadom pohoršená, ale nakoniec neodolá a ‚Ashovi‘ odpovie na email.

V druhom príbehu The Waldo Moment sa stretneme s neúspešným komikom Jamiem (Daniel Rigbym), dabujúcim postavičku modrého medveďa Walda, ktorý robí rozhovory s celebritami a politikmi pre nočnú komediálnu show. Medveď Waldo sa stane natoľko populárnym, až dostane vlastný pilot a producenti prídu s nápadom, aby Waldo kandidoval do parlamentu ako protikandidád jedného z politikov, ktorého vo svojom programe napadol. Pri debate Jamie vytkne konzervatívnemu politikovi Liamovi Monroeovi (Tobias Menzies), že Waldo je menej falošný než väčšina politikov. Z tejto hádky sa na YouTube stane hit, čo spoločnosť núti zamyslieť sa nad stavom súčasnej politiky. Dopadne to tak, že Medveď Waldo dostane miesto v parlamente?

V poslednej epizóde, resp. filme White Bear sa Toni (Lenora Crichlow) zobudí bez toho, aby si čokoľvek pamätala. Keď vyjde z domu, ktorý nespoznáva, všetci si ju natáčajú svojími smartphonami. Ak si ju nenatáčajú, tak sa ju pokúšajú zabiť.  Na úteku sa stretne s Damienom (Ian Bonar) a Jem (Tuppence Middleton), ktorý jej vysvetlia, že svet je v tomto stave už niekoľko mesiacov po tom, ako záhadný signál premenil väčšinu ľudí na nehanebných apatických voyeurov, pričom tí, ktorí boli dostatočné „silní“, aby mu odolali si môžu robiť čo chcú. Nazývajú sa lovcami a snažia sa zabiť ľudí ako Toni, Damien a Jem. Toni sa rozhodne nájsť zdroj signálu a dať svet znova do jeho pôvodného stavu, skôr než ju zabijú.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. MISOO | február 12., 2013 o 23:51 |

    DNES videl a peckaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Napíšte svoj názor