SERIÁLY.kinema.SK

Being Human končí…

News február 7., 2013

beinghumanuks5

BBC dnes oznámila, že 5. séria Being Human, ktorá mala pred pár dňami premiéru, bude aj jeho poslednou. Tvorca Toby Whithouse zároveň na svojom blogu uviedol aj príčiny toho, prečo seriál končí. Paradoxne je to tým, že je príliš populárny. 

V prvom rade ďakuje všetkým, ktorý učinili tento „absurdný nápad so skromným rozpočtom“ reálnym takto dlho, a to producentom, scénaristom a režisérom, hercom, BBC a fanúšikom, ktorým zároveň odkazuje: „Viem, že mnohí z nich budú sklamaní, že sa seriál nevráti, ale všetky dobré veci sa musia skončiť. Musíme tiež pamätať na to, že úlohou BBC Three je podporovať nové talenty, poskytnúť im príležitosti objaviť sa v televízii a testovať nové nápady a formáty. V zmysle toho je Being Human pravdepodobne obeťou svojho vlastného úspechu. Už dávno sa nemôžeme nazývať novým seriálom, a hoci si o sebe myslím, že som mladý a bezohľadný nový talent a nie zatrpknutý starý kôň, pravda je taká, že je našou povinnosťou ustúpiť a urobiť miesto pre nový Being Human.“

Toby odmieta zrušenie seriálu vidieť v negatívnom svetle a oceňuje ho – predovšetkým v tom ohľade, že takto dostal možnosť napísať pre finále uspokojivý záver. Uvádza, že vytvorili „epické, vzrušujúce a šokujúce finále, ktoré ponechá fanúšikov v špekuláciach celé roky“. Tak to som zvedavá!

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. MISOO | február 8., 2013 o 11:19 |

    Prve tri serie su GENIALNE !!!…4 je uplne nahovno po prvej casti som to nechal tak….cize 5 ani nejdem kukat..

  2. Eda | február 8., 2013 o 12:00 |

    Spravne rozhodnutie, podla mna. Tak ako ked Skins skoncilo po 6 seriach, proste prisiel ten cas „ustupit z trhu“, je to lepsie ako zmykat stary napad 10 serii a ten koniec sa uz ani neda pozerat.
    : )

Napíšte svoj názor