SERIÁLY.kinema.SK

Nehovorím, samozrejme, o zmene sexuálnej orientácie, ale o zmene orientácie za kvalitnými seriálmi. Francúzska televízna stanica Canal+ so seriálom Les Revenants koncom minulého roka totiž nielen, že dokázala, že s ľavou zadnou môže konkurovať americkej, či britskej televíznej tvorbe, ale rovno vytvorila, dovolím si povedať, najlepší „high concept“ seriál posledných niekoľkých rokov. (Svedčí o tom aj fakt, že už sa pracuje na jeho anglicky hovoriacom remakeu pod vedením Paula Abbotta, tvorcu Shameless). A tým to pre ňu našťastie nekončí.

levoldescigognes

Už nadchádzajúci pondelok (21. 1.) uvedie ďalší sľubný projekt (tentoraz dokonca nakrúcaný v angličtine), a to 2-dielnu/4-hodinovú minisériu Le Vol des Cigognes/Flight of the Storks, založenú na rovnomennom diele z pera Jeana-Christophe-a Grangé-a.

Ide o mysteriózny triler, v ktorom – neobyčajný – asistent (Harry Treadaway: City of Ember, Cape Wrath) švajčiarskeho ornitológa sa po záhadnej smrti svojho šéfa (nájdu ho v hniezde bociana) vydá na misiu za vyriešením záhadného miznutia bocianov. Viac sa dozviete z nasledovnej anglicky hovoriacej upútavky:

Ďalej hrajú: Rutger Hauer (Metal Hurlant Chronicles, Batman Begins, The 10th Kingdom), Perdita Weeks (Titanic, Great Expectattions, The Tudors), Clemens Schick (Largo Winch II), Amr Waked (House of Saddam, Syriana), Danny Keogh (Labyrinth, Charlie Jade) a ďalší.

Aj keď materská stanica minisériu odvysiela s dabingom, už 31. januára, kedy vyjde na DVD, by sme sa jej mali dočkať aj v pôvodnom znení.Komentáre

  1. undomielka | január 21., 2013 o 19:40 |

    Wau, tak kniha bolo napínavé čítanie na jeden dych a podľa traileru vyzerá, že aj miniséria bude dobre nadupaná. Teším teším teším!

Napíšte svoj názor