SERIÁLY.kinema.SK

Ohľadom pripravovanej seriálovej adaptácii diela Under the Dome Stephena Kinga mám pre vás jednu dobrú a jednu zlú správu. Začnem tou zlou. Káblová televízia Showtime sa jej v tichosti zriekla, nie náhodou sme teda o nej nepočuli nič nové už vyše roka. Mlčanie však neprelomila ona sama, ale stanica CBS. Prečo práve ona? A teraz tá dobrá správa, oznámila totiž, že prevzala projekt a že si rovno objednala 13 častí, a to už na leto 2013. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré…

Amblin Television Stevena Spielberga seriál po novom vyrobí so CBS Studios. Viesť ho bude Neal Baer (A Gifted Man, Law & Order: SVU). Pilot podľa scenára Briana K. Vaughna zrežíruje Niels Arden Oplev (Unforgettable, The Girl With the Dragon Tattoo/Män som hatar kvinnor). Stanica na leto má, mimochodom, prichystanú aj 2. sériu kriminálky Unforgettable.

Ďalším premiérovým seriálom (popri Mistresses) chce zatraktívniť svoju letnú programovú ponuku aj stanica ABC.

Dala zelenú mysterióznej dráme s názvom Weird Desk, v ktorej titulná organizácia pracuje na prípadoch týkajúcich sa mimozemšťanov. Stoja za ňou Carl Binder (Stargate) a David Titcher (The Librarian, Around the World in 80 Days), a štúdiá Shaftesbury US a ABC Studios.

Vráťme sa ale ešte k CBS, stanica včera totiž predstavila svoju „mid-season“ štruktúru. Žiadne výrazné zmeny: do pondelkového komediálneho bloku sa po uvoľnení slotu zo zrušenia novinky Partners 4. februára vráti sitkom Rules of Engagement so svojou 7. sériou; dramatická novinka Golden Boy bude mať premiéru v utorok 26. februára po NCIS: Los Angeles, no v tomto slote zostane iba 2 týždne a od 8. marca bude vysielaná v piatky namiesto kriminálky CSI: New York, ktorá dovtedy už bude mať za sebou svoju iba 17-dielnu 9. sériu.

VIAC O TITULE: , , ,Napíšte svoj názor