SERIÁLY.kinema.SK

Káblová televízia BBC America neuviedla ešte ani Ripper Street, no už oznámila, čo túto novinku nahradí po skončení jej úvodnej série.

orphanblack

V bloku s názvom Supernatural Saturday, v ktorom sa vysiela aj kultový Doctor Who, či pôvodný Being Human, ju 30. marca vystrieda ďalšia novinka, a to thriller Orphan Black, vyrábaný v koprodukcii s kanadskou stanicou Space. Tatiana Maslany v ňom (okrem iných) stvárňuje sirotu menom Sarah, ktorá – aby vyriešila svoje problémy – si osvojí identitu mŕtvej ženy, ktorá vyzerá úplne ako ona. Namiesto toho má však v pätách aj muža, ktorého úlohou je zabiť Sarah a jej podobné – sú totiž klónmi.

Za seriálom, ktorý sa, mimochodom, nakrúca v Toronte, stoja Graeme Manson (Cube, Flashpoint) a John Fawcett (Spartacus, The Secret Circle).

orphan-black-poster

Ďalej hrajú: Maria Doyle Kennedy (The Tudors, Downton Abbey), Dylan Bruce (As The World Turns, The Bay), Jordan Gavaris (Unnatural History), Kevin Hanchard (Republic of Doyle), Michael Mando (Territories, The Last Templar), Elizabeth Saunders (Saving Hope) a Ron Lea (The Phantom, Impact, Doc).

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor