SERIÁLY.kinema.SK

Káblová televízia History Channel odprezentovanie svojej najnovšej hranej minisérie s názvom The Bible nie náhodou načasovala na aktuálne predvianočné obdobie, ide totiž – ako tomu napovedá aj jej názov – o vernú adaptáciu najpopulárnejšieho diela na svete – Biblie. Stoja za ňou Mark Burnett, producent reality showiek ako Survivor, Shark Tank, či The Apprentice, a Roma Downey (Touched by an Angel), jeho manželka.

thebibleromadowney

Tá v 10-dielnej minisérii, ktorá sa nakrúcala v Maroku, dokonca aj účinkuje – zahrala si dospelú Pannu Máriu. Ježiša stelesnil pre nás menej známy Portugalčan Diogo Morgado. Tešiť sa môžeme na prerozprávanie najznámejších príbehov od stvorenia sveta (napr. Noemova archa) cez ukrižovanie a zmŕtvych vstanie Ježiša až po Zjavenie – to všetko s hudobným podmazom Oscarového Hansa Zimmera. Stanica k minisérii vydala hudobné video a tiež z nej poskytla jednu celú scénu a pár promo fotiek:

CeeLo Green – Mary Did You Know:

Scéna narodenia Ježiša Krista:

Premiéra bude 3. marca 2013, teda pred veľkonočnými sviatkami.

bible1

Abrahám sa chystá obetovať svojho syna Izáka…

bible2

Mojžiš prináša zlú správu…

Ďalej hrajú: Sean Teale (Skins), David Rintoul (My Week with Marilyn), Amber Rose Revah (Borgia), Peter Guinness, Greg Hicks a Simon Kunz (Matchpoint).

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor