SERIÁLY.kinema.SK

Pre Netflix (a tým vlastne aj všetky ostatné podobné stránky) bude budúci rok prelomový, online videotéka totiž rozšíri svoju ponuku o plnohodnotné pôvodné seriály. Revolučný bude ale aj jej spôsob ich sprístupnenia: všetky časti danej série uvoľní naraz a tým dá divákom úplnú kontrolu nad spôsobom ich sledovania, teda možnosť pozrieť si celú sériu hoc aj za deň.

Úvodnú 13-dielnu sériu svojho vôbec prvého pôvodného seriálu, ktorým je politická dráma House of Cards s Kevinon Spaceym (American Beauty, The Usual Suspects) v hlavnej úlohe, uvedie 1. februára 2013. Ide, mimochodom, o remake rovnomennej britskej minisérie. Jeho pilot podľa scenára Beaua Willimona (Farragut North, The Ides of March) a Erica Rotha (Forrest Gump, Munich) zrežíroval David Fincher (The Girl With the Dragon Tattoo, The Social Network). Pozrite si prvé propagačné materiály:

Ďalej hrajú: Robin Wright (Forrest Gump), Corey Stoll (Law & Order: LA) a Kate Mara (American Horror Story, 24, Nip/Tuck).

Druhý poster je už k ďalšej vlastnej seriálovej novinke Netflixu, a to hororu Hemlock Grove Elia Rotha (Hostel), založeného na rovnomennej gotickej novele Briana McGreeveyho. V hlavných úlohách sa predstavia Famke Janssen (Taken, X-Men), Bill Skarsgard, Landon Liboiron (Terra Nova), Dougray Scott (Desperate Housewives), Penelope Mitchell a Lili Taylor (Six Feet Under). Dátum vypustenia tohto seriálu nie je zatiaľ známy.

Netflix má rozpracované aj ďalšie pôvodné seriály, ale o nich sa ešte nevie veľa. V rámci prémiového kontentu oživila aj kultovú komédiu Arrested Development a zachrániť má aj seriál The Killing.

VIAC O TITULE: ,Napíšte svoj názor