SERIÁLY.kinema.SK

Blood and Chrome, posledná bodka za kultovým dielom televízneho sci-fi neba je tu. Battlestar Galactica, produkt kanálu Syfy by mal byť známy aj slovenskému divákovi – vysielal sa totiž aj na Jednotke. Jednalo sa remake seriálu s rovnakým názvom zo sedemdesiatych rokov a zachytával osud flotily Dvanástich Kolónii, ktorí prežili masaker robotickej rasy Cylonov. Tí sa ich snažili úplne vyhubiť, keďže sami nadobudli vedomie.

bsgs2stv-2.jpg

Battlestar Galactica sa preslávila nie len pravým sci-fi prostredím vesmírnych lodí, ale počas svojho pôsobenia v seriáli riešila existenčné problémy ľudí, ktorí prežili. Mimo iného sa zaujímala o náboženstvo a duchovný život protagonistov a stala sa z nej akási vojensko-psychologická dráma v šate vedecko-fantastického seriálu. Ešte počas jeho vysielania vyšli webizódy The Resistance, film Razor a napokon po jeho konci prišli tvorcovia s celovečerným The Plan, ktorý ukazoval cylonský pohľad na dej. Nasledoval spin-off Caprica, v ktorom sa odohrával príbeh vytvorenia prvých cylonov, ktorý však slávu predchodcu nedosiahol. Preto sa medzi fanúšikmi rozhorel oheň nádeje, keď bol vyhlásený pokus o nakrútenie Blood and Chrome.

Battlestar Galactica: Blood and Chrome zachytáva príbeh Williama Adamu v jeho vojenských začiatkoch. Budeme v ňom môcť vidieť prvú cylonskú vojnu a jeho dobrodružstvá v nej. Hlavnú úlohu stvárni Luke Pasqualino, známy zo Skins, či The Borgias. Žiaľ, ak sledujete dianie okolo Galacticy, už určite viete, že z Blood and Chrome seriál nebude. Diváci sa teda napokon dočkajú len pilotného dvojdielu, ktorý má pôsobiť ako film.

Samotný Blood and Chrome má byť na Syfy odvysielaný niekedy začiatkom budúceho roka. MachinimaPrime, internetový domov web sérií rôzneho charakteru však fanúšikom bude prinášať každý týždeň dvanásť minútové klipy. Blood and Chrome teda budete môcť na internete vidieť celý ešte pred tým, než sa dostane na obrazovky vo forme TV filmu. V článku vám prinášame trailer a prvé dve epizódky. Na záver mi nezostáva nič iné, ako fanúšikom odkázať slávne heslo – „So say we all!“

Prvá webizóda:

Druhá webizóda:

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Neamow | november 10., 2012 o 22:26 |

  Niekde sa im tam musel zatulat J.J. Abrams

  Lens flare everywhere :D

 2. Elendilka | november 10., 2012 o 22:47 |

  Presne to som si vravela aj ja! :D

 3. Janulka | november 11., 2012 o 12:14 |

  vyzera to dobre, tesim sa… :-)

Napíšte svoj názor