SERIÁLY.kinema.SK

Britská seriálová jeseň je v plnom prúde. Nie len, že sa vrátila historická dráma Downton Abbey, ale nesledovali ju iné hity – Fresh Meat, Friday Night Dinner a onedlho tu máme aj štvrtú sériu Misfits. Všetko sú to už zabehnuté seriály, ja som preto otestovala niečo nové, pre zmenu z produkcie BBC. Sitcom Me and Mrs Jones má vonku už dve epizódy a naozaj stojí za to.

Ústrednou postavou je rozvedená Gemma (Sarah Alexander). Stará sa o svoje dcéry dvojičky, ktoré sú na základnej škole spolu so svojím ex-manželom Jasonom (Neil Morrisey) a jeho novou priateľkou Inkou (Vera Filatova). Takisto má aj syna tínedžera, ktorý je už prakticky dospelý, no vôbec sa tak nespráva. Hneď v úvodnej časti sa Alfie (Jonathan Bailey) vracia zo svojho výletu po svete aj s novým kamarátom – neodolateľným Billym (Robert Sheehan).

Gemma ide zhodou okolností v ten istý večer na rande s jedným oteckom, ktorého stretáva ráno pred školou, do ktorej chodia jej dcéry a aj tá jeho. Príchod šarmantného Billyho jej však načisto popletie hlavu. Hoci sa tomu vzpiera (veď to, aby sa jej páčil synov rovesník je predsa neprípustné), napokon zostane stáť pred dilemou, ktorú bude celý seriál riešiť – vyberie si napokon Toma, zodpovedného a trochu excentrického otecka alebo Billyho, mladého a fešného Íra?

Me and Mrs Jones je komédiou, ktorá okrem hviezdneho obsadenia, obsahuje aj prvky, čo zaujmú každú vekovú kategóriu. Na jednej strane tu máme chaotický život rozvedenej matky a na tej druhej tu máme mladistvý Alfieho humor. On sa totiž snaží zbaliť všetko, čo mu príde do cesty. Nehovoriac o tom, že charakter Jasona, Gemminho ex-manžela, vypúšťa z úst jednu perlu za druhou.

Ak váhate, snáď vás presvedčí obsadenie. Hlavná hrdinka, Sarah Alexander je veľmi známou tvárou – určite ste ju mohli vidieť v seriáli Coupling, ktorý bežal aj našich končinách. Ďalej hrala v The Worst Week of my Life, All the Small Things a mihla sa aj v Starduste. V roli jej ex-manžela Jasona sa predstavil Neil Morrisey, ktorý je známy najmä zo seriálu Waterloo Road. Toma, teda Nathaniela Parkera môžete poznať z Merlina a jej syna Alfieho, teda Jonathana Baileyho môžete poznať zo seriálu Leonardo. Samozrejme, že najznámejší vám asi bude Robert Sheehan, ktorého určite poznáte z Misfits, Love/Hate alebo z filmov Cherrybomb a Season of the Witch. Podľa najnovších informácií by sa mal objaviť aj v pravdepodobnom kasovom trháku budúceho leta The City of Bones, adaptácie známej fantasy knihy.

Me and Mrs Jones ma dostalo. Prvých desať minút pilotnej epizódy bolo trochu pomalých, ale to seriálu vôbec neuberá na kvalite. Práve naopak, tieto minúty predstavili svet, v ktorom sa seriál odohráva. Odporúčam ho naozaj každému, dokonca aj tým, ktorí nemali zatiaľ s britskými seriálmi veľa šťastia práve pre špecifický druh humoru, ktorý sa v nich nachádza. Me and Mrs Jones je ten druh seriálu, v ktorom si každý nájde to svoje. Udeľujem 10/10.Komentáre

  1. Michal | október 21., 2012 o 19:14 |

    KLASIKA – budu na to titulky ??? dpč uz teraz to xem strasne vidiet,,,mam Fresh Meat S02 E01E02…a titulky nikde..fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuck :-///

  2. [email protected] | november 1., 2012 o 01:06 |

    Na titulkach pracujem, , zajtra alebo pozajtra by mali byt hotove.

Napíšte svoj názor