SERIÁLY.kinema.SK

Dokument Firefly: Browncoats Unite, v ktorom sa stretnú všetci ústrední predstavitelia spomínaného seriálu, bude podľa oficiálnej tlačovej správy odvysielaný už 11. novembra na Science Channel. Bude to čerešnička na torte za celodenným maratónom a mnohými prekvapeniami v rámci neho.

Dnes už kultový seriál Firefly, od tvorcu Jossa Whedona, si získal svojich priaznivcov aj napriek tomu, že televízna stanica Fox mu dopriala len 14 častí. Jedná sa o sci-fi seriál, ktorý sa odohráva v roku 2517 a sleduje osudy členov posádky vesmírnej lode Serenity. Hrdinovia sú pašeráci, ktorých spojili zaujímavé okolnosti. Seriál si taktiež vyslúžil prezývku „vesmírnej kovbojky“, lebo v ňom, okrem iného, nechýbajú štýlové zbrane a oblečenie.

Bude to 10 rokov, od kedy sa zastavila výroba tohto seriálu. Namiesto toho, aby však upadol do zabudnutia, sa stal pravý opak. Firefly je jedným z najpredávanejších seriálov na DVD nosičoch vôbec a dodnes sa teší živej obľube. Herci, ktorí v seriáli vystupovali naň veľmi radi spomínajú a nedajú naň dopustiť (ak sledujete Castlea, v jednej z halloweenskych častí sa Nathan Fillion obliekol práve do masky Malcolma Reynoldsa, svojej postavy zo seriálu Firefly). Dokument, v ktorom sa všetci po dlhom čase stretnú je preto najočakávanejšou udalosťou.

11.-teho novembra na stanici Science Channel pôjde maratón všetkých epizód seriálu s tým, že posledné dve budú v takzvanej „enhanced“ verzii, čiže tam príde k nejakému ich vylepšeniu (pravdepodobne efektovému). Nasledovať bude pásmo dokumentov zo zákulisia výroby Firefly a posledným bodom programu bude už predmetný Firefly: Browncoats Unite.

Do univerza Firefly patrí, mimochodom, aj celovečerný film Serenity (2005), ktorý nikdy nedosiahol popularitu svojho seriálového predchodcu. Fanúšikovia fenoménu sú dodnes veľmi aktívni, takže sa majú rozhodne na čo tešiť.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | október 26., 2012 o 17:38 |

    vynikajuci serial, fakt doporucujem

  2. Freeze | október 29., 2012 o 09:35 |

    Podobne, vrelo odporúčam podobne ako aj film ktorý mal, serial ako tak ukončit :D

  3. trillian | november 13., 2012 o 00:03 |

    nuz tak, uronili sme nostalgicku slzicku a ked niekde vyhrabem dvd, dame si firefly round no… hmm, zeby 7? :D

Napíšte svoj názor