SERIÁLY.kinema.SK

Po úspešnom Bad Education prichádza BBC Three s novým sitcomom Cuckoo, ktorý ho má v utorkovom vysielaní nahradiť.  Táto novinka láka predovšetkým obsadením amerického komika Andyho Samberga, ale na svoje si prídu aj britofili.

Ken (Greg Davies, The Inbetweeners) a Lorna (Helen Baxendale; Dirk Gently) Thomasovci nedočkavo očakávajú návrat svojej dcéry Rachel (Tamla Kari; The Inbetweeners Movie) z ciest, na ktoré sa vybrala v rámci ročnej prestávky v štúdiu. Keď ju privítajú na letisku, ostanú nemilo prekvapení, keď im predstaví svojho manžela, s ktorým sa zoznámila a následne zosobášila v Thajsku. Cuckoo (Andy Samberg; Saturday Night Live) predstavuje najväčšiu nočnú moru každého rodiča.

Je to hippík, ktorý sa označuje za akéhosi duševného sprievodcu a priateľa (za svoje služby si, samozrejme, nepýta žiaden honorár) – čo je na hony vzdialené od manžela, akého by si Ken predstavoval pre svoju milovanú Rachel. Tá narozdiel od Cuckoo predstavuje zosobnenie rodičovských snov – dosiahla najvyššie možné výsledky na A Levels a bola prijatá na univerzitu, kde mala študovať medicínu. Svadba s Cuckoo jej však vážne narušila plány, čo Ken veľmi zle znáša. Cuckoo totiž odmieta pracovať, pretože sa musí sústrediť na písanie „najdôležitejšej knihy 21. storočia“, čo znamená, že by sa o neho Rachel musela starať.

Priznám sa, že som od tohto seriálu mala pomerne vysoké očakávania. Ani nie tak kvôli Andymu Sambergovi, ale pretože preferujem britskú komédiu, tak kvôli Gregovi Daviesovi. Avšak celý pilot sa točil okolo Cuckoo, ktorý mne osobne ako vtipný element ani náhodou neprišiel. Navyše na mňa celý pilot pôsobil až príliš americky, čo mi do britského sitcomu nepasuje. Niežeby som nemala rada aj americké sitcomy, ale od BBC niečo také neočakávam. Na druhej strane to ale môže pritiahnuť divákov, ktorí britské veci príliš nesledujú – v tomto prípade to možno rátať ako plus, ale mňa to teda veľmi neoslovilo. Pilot hodnotím 6/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor