SERIÁLY.kinema.SK

Minulý rok Ryan Murphy prekvapil seriálom American Horror Story a tento spoločne s Ali Adler zas sitcomom s názvom The New Normal. Každý seriál, do ktorého sa tento pán pustí sa od toho predchádzajúceho diametrálne odlišuje a po seriáli pre teenagerov (Popular), o plastických chirurgoch (Nip/Tuck), „muzikáli“ (Glee) a horore (American Horror Story), vytvoril pre NBC sitcom o gayoch, ktorí sa rozhodnú mať dieťa.

Bryan a David majú obaja úspešné kariéry a harmonický vzťah, no niečo v ich živote chýba – dieťa. Keďže prísť k nejakému tradičnou cestou u nich neprichádza v úvahu, rozhodnú sa využiť služby náhradnej matky, ktorá by im dieťa vynosila. Rozhodnú sa pre Goldie, mladú slobodnú matku z Ohia, ktorá otehotnela v pätnástich a musela sa vzdať svojich snov, aby mohla vychovávať svoju dcérku Shaniu. Táto práca pre ňu predstavuje šancu začať nový život a splniť si tak svoje ciele, ako i zabezpečiť Shanii dobrý život.

Každá postava v The New Normal má presne vymedzené charakteristiky a úlohu, čo je pochopiteľné, keďže ide o sitcom. No na druhej strane je to trochu smutné, že jednotlivé postavy (a hlavne ústredná dvojica) sú charakterizované stereotypmi – Bryan (Andrew Rannells) predstavuje stereotypného gaya posadnutého módou a David (Justin Bartha) je zas ten typ, o ktorom by ste to ani nepovedali.

Predstavte si, ako by to vyzeralo, keby sa Kurt a Blaine z Glee rozhodli mať dieťa (prirovnanie, ktoré sám Ryan Murphy použil v jednom rozhovore!). Stará matka Goldie (Ellen Barkin), ktorá ju vychovala, chrlí jednu rasistickú, homofóbnu a inak nevhodnú poznámku za druhou. Shania (Bebe Wood), dcéra Goldie, je presne ten typ vyspelého dieťaťa, ktoré sa vyskytuje len vo filmoch a seriáloch, a neustále mudruje a lezie na nervy – čo sa v tomto prípade ešte nestalo. Ústredný cast uzatvára Rocky (NeNe Leakes), Bryanova asistentka, ktorá tiež predstavuje jeden z najpoužívanejších stereotypov – černoška s podrezaným jazykom, ktorá každého rýchlo dá dole.

Podľa pilotnej epizódy sa zdá, že The New Normal je taký priemerný sitcom, ktorý je vtipný a milý. Nájde sa zopár vydarených vtipov a scénok (bohužiaľ aj tých menej, napr. so šteniatkom), aj humor sa mi veľmi pozdával. Postavy sú sympatické (môj osobný favorit je Bryan) a dobre hláškujú – škoda  len tých stereotypov, ale tak čo už, nemôžeme mať všetko. Pilotnú epizódu hodnotím 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Katka | september 10., 2012 o 21:47 |

    Milujem Andrewa, takže som bola tak trošku donútená si pilot pozrieť. Moje pocity sú dosť zmiešané. Postavy sú stereotypné (ale čo iné sa dalo od Ryana Murphyho čakať že?). Bolo to až prehnane sladké, vtipy neboli až tak dobré. Páči sa mi, že konečne je tu seriál v ktorom sa reprezentuje gay pár vo svetle ako by sa reprezentoval hetero pár (nie ako v Modern Family kde mi skôr pripadajú ako bratranci čo vychovavajú dieťa).
    Pozriem si aj druhú časť a uvidím či sa to vôbec oplatí pozerať.

  2. Shawn | september 12., 2012 o 17:29 |

    Určite to bolo také sladšie, ale nemyslím si, že prehnane .
    Ja som najväčší problém mal s Barthom – zo začiatku som si ťažšie zvykal, že je gay. Nehovorím, že bol neuveriteľný ako gay, lebo určite sú aj takí, ale na takého Adama Pallyho v podobnej role v komédii Happy Endings som si hneď zvykol… Bude to skôr Barthovými predošlými rolami…

Napíšte svoj názor