SERIÁLY.kinema.SK

Mindy Kaling je známa predovšetkým ako Kelly Kapoor z americkej verzie The Office, pre ktorú aj písala. The Mindy Project je jej vlastný seriál, ktorý píše pre Fox a stvárňuje v ňom hlavnú postavu. Možnosť pozrieť si pilotnú epizódu ste mali už asi pred mesiacom, pretože unikla na internet, hoci premiéru má až dnes.

Mindy Lahiri je gynekologička a jej život je jeden veľký zmätok. Spôsobuje jednu katastrofu za druhou kam sa pohne, má nadváhu, nevie odmietnuť neplatiacich pacientov či nezáväzný sex s kolegom a je stále slobodná – čo sú všetko veci, ktoré by rada zmenila. The Mindy Project by mal byť teda doslova projektom, ktorý má zmeniť jej život.

Mindy je, ako sa dozvedáme už na začiatku, posadnutá romantickými komédiami. A istý čas jej život i jednu pripomínal, čo však vyústilo do veľkého trapasu na svadbe jej bývalého priateľa, ktorý ju opustil, aby si vzal inú. Jej rozhodnutie zmeniť svoj život je teda pochopiteľné.

V pilote sa aj vyberie na rande s mužom vhodným na vážny vzťah, ale nakoniec predsa len skončí v posteli s kolegom Jeremym (Ed Weeks). A sľubuje si, že to už bolo naposledy. Zase. Druhý kolega Danny (Chris Messina) je taký „všeználek“, ktorý Mindy kradne pacientov a vymieňa si s ňou protivné hlášky. Ústredný cast uzatvára jej najlepšia priateľka Gwen (Anna Camp), ktorá je zodpovednou manželkou a matkou a ignoruje svoju minulosť, ktorá predchádzala jej manželstvu a materstvu. Uvidíte aj Zoe Jarman a Amandu Setton ako Mindyne recepčné a Stephen Tobolowsky sa predstaví ako jej šéf. Zatiaľ ma síce najviac zaujala a k srdcu prirástla len Mindy, pretože ostatné postavy sú menej výrazné, čo sa snáď v budúcich epizódach zmení.

Okrem ozaj sympatickej hlavnej hrdinky, s ktorou je ozaj ľahké sa buď stotožniť alebo si ju aspoň obľúbiť ma The Mindy Project oslovil najmä humor. Väčšina vtipných scén vzniká hlavne z trapasov, ktoré sprevádzajú Mindy ale aj z jej hlášok. A hlavne, čo mňa osobne teší najviac, niekedy je ozaj politický nekorektný za čo dávam Mindy Kaling palec hore. Hodnotím 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Roman-tik | september 26., 2012 o 07:43 |

  No tak tomuto serialu asi nebude dlho trvat kym sa vytratí z FOX ako teroristi po zasahu jackom bauerom :-)

 2. Yukari | september 26., 2012 o 15:09 |

  Páčilo sa mi to, taká milá jednoduchá komédia s postavami ktoré nie sú archetypické, hlavne pre sitcomy, ide z toho pocit reálnej neviazanosti. A potom cultural references, mám rada cultural references. Už tretí seriál ktorému dávam túto americkú sezónu šancu, hoci ako Roman-tik povedal asi dlho bežať nebude.

 3. Michal | september 26., 2012 o 21:54 |

  Skusim pilot,,,,čo je „cultural references“ v zmysle serialovom ?

 4. Sue | september 26., 2012 o 22:40 |

  Michal: Odkazy, väčšinou na romantické filmy.

 5. studo | september 27., 2012 o 01:36 |

  ak si niekedy videl Dinoza z NCIS hneď pochopíš, aké narážky sa myslia :)

 6. Michal | september 27., 2012 o 22:21 |

  NCIS som v zivote nevidel :) ak budu titule tak urcite pozrem

Napíšte svoj názor