SERIÁLY.kinema.SK

Americká stanica Fox naservíruje divákom tento rok komediálny utorok. Bude pozostávať z viacerých sitcomov – z nových sérií New Girl a Raising Hope, noviniek The Mindy Project a Ben and Kate. Tento týždeň sa v predpremiére na svetlo sveta dostala pilotná časť práve posledného spomínaného sitcomu.

Seriál sa sústredí na situáciu okolo dvojice Bena a Kate. Sú to súrodenci, no s diametrálne odlišnými vlastnosťami. Ben je nezodpovedný, nezamestnaný a detinský idealista. Hoci je od Kate starší, tvorí jej protipól. Ona musela predčasne dospieť, keď v mladosti otehotnela. Ako slobodná matka sa nielen, že musí starať o dcérku Maddie, ale musí zo svojho platu barmanky utiahnuť domácnosť a opatrovateľku.

V úvodnej časti sa na Kateinom prahu opäť z ničoho nič objaví Ben. S alibistickými rečami, že prišiel len na návštevu, sa potuluje po meste. Napokon vysvitne, že mu telefonovala jeho bývala priateľka, ktorá ešte stále žije v rodnom mestečku. Ben sa dozvedá, že sa bude budúci víkend vydávať a samozrejme, že si zaumieni, že svadbu prekazí. Medzitým si Kate po dlhom čase nájde potenciálneho priateľa, s ktorým randí o stošesť. Epizóda vrcholí absolútnym fiaskom oboch súrodencov a Ben sa v závere rozhodne, že zostane u Kate a bude jej pomáhať s výchovou malej Maddie.

Ben and Kate bol pre mňa príjemným osviežením. Jeho humor nebol vôbec urážlivý a nepríjemný, aký je momentálne vďaka sitcomom ako The Inbetweeners zaužívaný. Tvorcovia si zakladajú na rodinnej a detinskej komike, čo zo seriálu robí tak trochu oldschoolový sitcom. Obzvlášť je to vidno v scéne, v ktorej Ben vynadá opatrovateľke, či je farbičková polícia.

Veľmi veľkým plusom seriálu je taktiež obsadenie. Nie, že by herci boli neznámi, ale buď účinkovali v menej známych veciach, alebo mali doteraz menšie úlohy, vďaka čomu ste si na nich neposvietili. V úlohe Bena sa predstavil Nat Faxon, známy z filmu Bad Teacher. V Amerike je taktiež populárnym dabingovým hercom. Kate si zahrala Dakota Johnson, ktorú ste mohli vidieť v The Social Network a ktorá je, mimochodom, dcérou Melanie Griffith a Dona Johnsona. Malú Maddie si strihla veľmi talentovaná detská herečka, Maggie Elizabeth Jones (We Bought a Zoo, Footloose). Priateľov ústrednej dvojice dopĺňajú britská herečka Lucy Punch (Mrs. Squirrel z Bad Teacher) a takmer neznámy Echo Kellum.

Medzi hercami funguje neskutočná chémia, ich výkony sú tiež vynikajúce. Z obrazovky na vás vykúka dobrá nálada. Dôležité je však spomenúť, že Ben a Kate nepatria do kategórie komédií, pri ktorých sa smiechom váľate po zemi. Jedná sa skôr o decentnejšiu a úsmevnú komiku. Udeľujem 9/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Michal | september 12., 2012 o 18:10 |

  “ Dôležité je však spomenúť, že Ben a Kate nepatria do kategórie komédií, pri ktorých sa smiechom váľate po zemi“ – – ale dala si tomu 9, :-P LOL a este raz LOL…prave pri sitkomoch typu 8,9/10 sa chcem valat po zemi od smiechu…

 2. Shawn | september 12., 2012 o 18:30 |

  Michal: kto pilot nevidel, nepochopí toto hodnotenie, ja som od tohto sitkomu čakal asi najmenej z celej jesennej ponuky, ale po pozretí som ostal milo prekvapený a zatiaľ u mňa vedie a osobne ho považujem za tohtoročný New Girl… Tento sitkom spadá do kategórie netradičných (už len preto, že sa nenakrúca pred živým publikom ako tradičné) a tie sú čím ďalej tým viac – ako to povedať – proste iné a jednoducho sa nemôžu hodnotiť podľa toho koľko krát sme sa pri nich váľali po zemi – sú totiž reálnejšie, hlbšie, povedal by som až dramatickejšie (viď aj Go On) v porovnaní s klasickými sitkomami, v ktorých ide takmer iba o situačnú komiku…

 3. Michal | september 13., 2012 o 22:46 |

  Shawn: diki za info,,:) idem skusit…mna v poslednej dobe najviac chytili z tych novych sitkomov – 2 Broke Girls a Happy Endings….

 4. Shawn | september 13., 2012 o 23:37 |

  Michal: Tie patria aj k mojim NAJ ;)

Napíšte svoj názor