SERIÁLY.kinema.SK

Stanica NBC tento týždeň predstavila jednu zo svojich prvých jesenných noviniek. Nasadila ju hneď po vysielaní z Olympiády a pilotná časť Go On tak zinkasovala takmer 17 miliónov divákov. Jedná sa o dvadsaťminútový sitcom, ktorý sa pýši Matthewom Perrym (svetoznámym Chandlerom Bingom) v hlavnej úlohe.

Hlavným hrdinom je Ryan King (spomínaný Matthew Perry), ktorý je známym rozhlasovým športovým moderátorom. Má vlastnú show, do ktorej si pozýva športové hviezdy a robí s nimi uvoľnené rozhovory na štýl late night shows, ktoré sú v Spojených Štátoch veľmi populárne a majú dlhú tradíciu. Žiaľ, hneď v úvode seriálu sa dozvedáme, že takmer mesiac si za mikrofón nesadol, keďže mu zomrela manželka a v práci mu poskytli čas na vyrovnanie sa so svojou stratou.

Ak vám to ešte stále neznie ako námet na dobrý sitcom, určite vás poteší, že humoru je tam viac, než dosť. Ryana totiž z práce pošlú na terapiu, na ktorej musí zotrvať minimálne 10 sedení a potom sa môže vrátiť späť za mikrofón. Hneď na prvom stretnutí skupiny však mešká terapeutka a Ryan prevezme situáciu do svojich rúk. So športovým prístupom si spolu s ostatnými spraví malú súťaž o to, kto prekonáva najsmutnejšiu udalosť. Sama skupina, ktorá sa na sedeniach zúčastňuje je veľmi pestrá a každý má svoje čaro. Samozrejme, že Ryan sa chce z terapie vykrútiť čo najskôr a chce sa vrátiť do práce a tak vymýšľa spôsoby, ako si to uľahčiť.

Do pozerania Go On som sa hrnula s veľmi malými očakávaniami. Vzhľadom na to, že pred nedávnom som pretrpela Anger Management (ktorého popularita exponenciálne rastie a nerozumiem, prečo), tak som sa Go On naozaj obávala. Čo nové sa dá vykúzliť v terapeutickom prostredí, ktoré je zobrazené v sitcomoch? Veď už pohorelo toľko predchodcov (napríklad Web Therapy s Lisou Kudrow). Prišla som však na to, že subžánrom tohto seriálu je nie len komédia, ale aj dráma. Nehovoriac o tom, že seriál sa dotýka témy, ktorá je blízka naozaj každému. Členovia skupiny sú pestro zostavení, vyrovnávajú sa s rôznymi stratami a traumami, čiže každý divák si tam nájde to svoje. Okrem toho v pozadí absentuje umelý smiech a hlavný hridna je nie len charizmatický, ale čerpá z reálnych skúseností (Matthew totiž absolvoval množstvo podobných sedení počas svojej neslávne známej drogovej éry).

Obsadenie Go On je vynikajúce. V Ryanovej práci sa objaví John Cho (Hikaru Sulu z posledného Star Treku) v roli jeho šéfa. Jeho asistentku hrá Allison Miller, známa z Kings a Terra Novy. Líderku terapeutických stretnutí hrá Laura Benanti a medzi jej charizmatických pacientov patria Tyler James Williams (hviezda sitcomu Everybody Hates Chris), Julie White, Suzy Nakamura, Brett Gelman, či Bill Cobbs. V zoznamoch hercov sa objavuje aj Christine Woods, ktorá by mala hrať Ryanovu zosnulú manželku. V pilote zatiaľ nebola, no predpokladá sa, že v seriáli bude vystupovať vo flashbackoch a podobne.

Go On ma prekvapilo. Tento sitcom mal inteligentný humor, skvelé obsadenie, charizmatického hlavného hrdinu a striedal vážne scény s humornými s neuveriteľnou ľahkosťou. Jednoznačne sa teším na ďalšie epizódy a zapisujem do svojho seriálového kalendára.
Hodnotenie: 9/10

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Shawn | august 10., 2012 o 14:00 |

    ja som zas mal asi privysoké očakávania, keďže to NBC objednala ešte pred Upfronts a podporila Olympiádou… ako nebolo to vôbec zlé, len na sitkom miestami až pridramatické – keby to bolo dramedy na HBO, nič nepoviem (v tom prípade by som možno aj ja dal 9/10), ale mne sa jednoducho nepozdáva postaviť SITCOM okolo chlapíka, ktorému čerstvo zomrela manželka… pravda, je to poňaté úsmevne, no od sitkomu čakám viac „LOL“ scén. pre mňa takých 6,5/10 – zatiaľ… určite si ešte pozriem pár dielov…

  2. Michal | august 10., 2012 o 17:08 |

    1 diel stiahol vcera a pustim si cim skor,,,ale preco mam pocit ze to bude OPAT podobne ako Mr.Sunshine ???…davam tomu maximalne 2serie a zrusia to….nechapem preco nejde hrat do filmov ked sa mu evidentne nedari v serialoch….

Napíšte svoj názor