SERIÁLY.kinema.SK

Seriál o nových seriáloch, ktoré prinesú britské televízie pokračuje stanicou Sky1. Tá sa narozdiel od BBC nesústredí prevažne na dramatické seriály, teda v jesennej ponuke nájdete skôr komediálne tituly – a v skromnejšom počte. Ale aj napriek (alebo práve vďaka) tomu vyzerajú zaujímavo.

A Touch of Cloth
Dvojdielna paródia na detektívne seriály od Charlieho Brookera. Duo detektívov DCI Jack Cloth a DC Anne Oldman sú postavy, ktoré zosobňujú všetko klišé, ktoré sa za posledných niekoľko rokov nakopilo v britskej kriminálnej televíznej tvorbe. Okrem ústrednej dvojice detektívov sa zparodovaniu nevyhnú ani vedľajšie postavy či prípad, ktorý vyšetrujú. Hlavné postavy stvárnili John Hannah (Spartacus) and Suranne Jones (Scott & Bailey).

Moone Boye
Šesťdielny sitcom založený na krátkom filme z programu Little Crackers odohrávajúci sa v osemdesiatych rokoch. Hlavnou postavou je 10-ročný chlapec s unikátnym pohľadom na svet a imaginárnym kamarátom Seanom. Hlavnú úlohu si strihol Chris O’Dowd (IT Crowd), ktorý sa podieľal aj na scenári (ten obsahuje aj autobiografický črty o tom, aké to je vyrastať v Írsku), a uvidíte aj komikov Steve Coogana a Johnnyho Vegasa.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor