SERIÁLY.kinema.SK

Televízna stanica ITV nedávno vypustila do sveta svoju novú kampaň „Drama Lives on ITV“ zameranú na dramatické seriály, ktoré odvysiela v nasledujúcej televíznej sezóne. Tešiť sa môžete na úplne novinky ale aj na nové série už zabehnutých seriálov.

Mrs Biggs
Päťdielna dráma o Charmian Biggs, manželke jedného z účastníkov Veľkej vlakovej lúpeže. Miniséria sa bude zameriavať na jej postavu a všetko, čím si musela prejsť – útek spolu s manželom a ďeťmi pred spravodlivosťou do Austrálie a neskôr do Brazílie, rozvod s manželom a následne starosti slobodnej matky v cudzej krajine. V hlavných úlohách: Sheridan Smith (The Scapegoat, Little Crackers, Gavin and Stacey), Danny Mays (Public Enemies, Ashes to Ashes), Adrian Scarborough (Upstairs Downstairs), Caroline Goodall (The Good Wife).

The Bletchley Circle
Trojdielna dobová detektívna dráma. Miniséria je zasadená do 50-tych rokov a zameriava sa na štyri ženy – Susan, Millie, Lucy a Jean –, ktoré počas vojny pomáhali s dékodovaním nemeckých vojnových kódov a prispeli tak k ukončeniu vojny. Po vojne sa vrátili k svojim životom, no jedného dňa si Susan všimne súvislosti a vzorce dvoch nevyriešených vrážd, ktoré by mohli políciu priviesť k vrahom. Vyšetrovatelia, nevediac o jej minulosti, ju ignorujú a tak sa spojí so svojimi kolegyňami a podujmú sa vraždy vyriešiť svojpomocne. Hlavné hrdinky stvárnia Anna Maxwell Martin (South Riding, Bleak House), Rachael Stirling (Women in Love, Boy Meets Girl), Sophie Rundle a Julie Graham (Lapland, Doc Martin).

Downton Abbey 3
Tretia séria populárnej dobovej drámy. Táto séria sa bude odohrávať v roku 1920 a bude sledovať osudy už dobre známych postáv, no rozruch na panstve spôsobí príchod Corinej matky, ktorú stvárni Shirley MacLaine. Rebecca Eaton, výkonna producentka seriálu, v interview prezradila, že v tejto sérii sa zosobáši jedna dvojica, narodí sa dieťa, zomrie jedna postava a čakajú nás dobré scény medzi Shirley MacLaine a Maggie Smith. Obsadenie služobníctva rozšíria Matt Milne, Cara Theobald, Lucille Sharp a Ed Speleers.


Homefront
Šesťdielna súčasná dráma zameraná na životy štyroch žien, ktoré sú manželkami či priateľkami vojakov slúžiacich v Afganistane. V hlavných úlohách uvidíte Claire Skinner (Outnumbered, Doctor Who), Clare Higgins (The Syndicate), Nicolu Stephenson (Strike Back) a Antoniu Thomas (Misfits, The Deep).

The Last Weekend
Trojdielny psychologický triler. Ide o adaptáciu románu Blakea Morrisona, ktorý zachytáva letnú dovolenku dvoch dvojích a predovšetkým závisť, ktorá vzniká medzi dvoma priateľmi – učiteľom z pracujúcej triedy Ianom a priviligovaným Olliem. Výlet na vidiek sa namiesto pohodovej dovolenky zmení na nočnú moru. Hlavné postavy stvárnili Rupert Penry-Jones (Whitechapel, Silk), Shaun Evans (Endeavour, The Take), Genevieve O’Reilly (Episodes, Law & Order: UK) a Claire Keelan (Line of Duty, Moving On).

Leaving
Trojdielna dráma o vzťahu strašej ženy s mladším mužom a o tom, aké následky tento ich vzťah zanechá na ich pracovnom i rodinnom živote. Hlavné úlohy si strihli Helen McCrory (Harry Potter) a nováčik Callum Turner.

Monroe 2
Šesťdielna druhá séria dramatického seriálu z lekárskeho prostredia. Obsadenie z prvej série rozšíria Tracy-Ann Oberman, Neil Pearson and Lisa Millet.

A Mother’s Son
Dvojdielna dráma. V malom mestečku v Suffolku sa stratí teenagerka, ktorú neskôr nájdu mŕtvu, čo spôsobí patričný rozruch. Keď Rosie nájde tenisky svojho syna zašpinené od krvy, skrsne v nej podozrenie, že by mohol byť vrahom. Nečakanú podporu nájde u svojho bývalého manžela, s ktorým sa snaží dokázať nevinu svojho syna Jamieho – alebo aspoň od neho odviesť pozornosť. V hlavných úlohach: Hermione Norris (Spooks), Martin Clunes (Doc Martin), Paul McGann (Luther) a Alexander Arnold (Skins).

The Scapegoat
Dobový televízny film. John Standing a Johnny Spence sú daja úplne odlišní muži – teda až na to, že vyzerajú úplne rovnako. Jedného dňa sa náhodou stretnú na železničnej stanici, jeden z nich práve stratil prácu ako učiteľ a druhý je na úteku pred krachom svojho podniku. Spoločne sa navečerajú a keď sa John na druhé ráno zobudí, pri dverách ho čaká šofér, aby ho odviezol „domov“, do domu jeho dvojníka. John sa tak ocitá v živote úplne cudzieho človeka, obklopený mnohými ženami – drogujúcou matkou, pološialenou manželkou, nenávidenou sestrou, ekcentrickou dcérou a dvoma milenkami. Práve keď sa začne v novom živote ako-tak udomácňovať, sa domov vráti Johnny. Dvojitú úlohu Johna a Johnnyho stvárnil Matthew Rhys (Brothers and Sisters), uvidíte aj Eileen Atkins (Upstairs Downstairs), Sheridan Smith (The Accused, Gavin & Stacey), Johdi May (The Jury, Emma), Andrewa Scotta (Sherlock, The Hour) či Alice Orr Ewing (Atonement).

Mr Selfridge
Desaťdielna životopisná dráma o živote amerického podnikateľa Harryho Gordona Selfridgea, ktorý v roku 1909 založil britskú sieť obchodných domov. Hlavného protagonistu stvárni Jeremy Piven (Entourage).

Switch
Šesťdielna dráma sledujúca osudy štyroch kamarátok žijúcich spolu v Candeme, ktoré sú čarodejnice. Okrem toho, že musia zvládať nástrahy každodenného života, problémy im spôsobuje aj znepriatelený klan čarodejníc z Kensingtonu. V hlavných úlohách: Lacey Turner (EastEnders, Bedlam), Nina Toussaint-White (Doctor Who), Hannah Tointon (The Inbetweeners) a Phoebe Fox (Black Mirror).

VIAC O TITULE: , ,Komentáre

  1. lizzymaxia | august 30., 2012 o 00:33 |

    Teším sa na A Mother’s Son, The Scapegoat a Switch :)

  2. Jackolo | august 31., 2012 o 08:15 |

    ITV i BBC mám rád, ale tentokrát se mi toho do kalendáře už moc nevejde, když je tam tolik amerických novinek :-) Proto vyzkouším jen Hunted od BBC a Switch od ITV. Jinak samozřejmě nesmím opomenout Merlina a Doctora Who.

Napíšte svoj názor