SERIÁLY.kinema.SK

Ak máte radi britské komediálne seriály pre mládež a snažíte sa nájsť nejaký nový, lebo práve nemáte čo pozerať, tak asi vám na našom blogu či facebooku neuniklo, že BBC Three chystá nový študentský seriál s názvom Bad Education.

Tento sitcom je dielom mladého komika Jacka Whitehalla, ktorého môžete poznať ako PJa z taktiež študentského seriálu Fresh Meat či z obľúbených paneloviek. V Bad Education stvárnil aj hlavného hrdinu – učiteľa dejepisu Alfieho Wickera, ktorý je asi najhorším učiteľom v histórii britského školstva.

Alfie je presne ten typ učiteľa, akého milujú študenti, no ich rodičia ho preklínajú. Možno preto, že sa nevie zmieriť s tým, že už je„dospelý“ a mal by sa podľa toho aj patrične správať. Robí však, samozrejme, presný opak. V pondelok ráno príde do školy s opicou, na tabuli má namiesto poznámok napísanú výzvu o „followovanie“ na twitteri. Namiesto „poriadneho“ vysvetľovania učiva sa so svojimi študentmi hrá, čo je niekedy duchaplnejšie než to „poriadne“ učenie sa (napr. hodina o apartheide). Pravdou však ostáva, že viac než vzdelanie mladej generácie ho zaujíma jeho kolegyňa, učiteľka biológie (Sarah Solemani: Him and Her). O tú však nemá záujem len náš hlavný hrdina, ale aj riaditeľ Fraser (Mathew Horne: Gavin And Stacey), ktorý sa snaží byť za každú cenu cool a každého kamarát. Dospelácku zložku obsadenia uzatvára zástupkyňa riaditeľa Pickwellová (Michelle Gomez: Green Wing), ktorá je zo starej školy a preto nielenže neuznáva Alfieho vyučovacie metódy, ale ani Alfieho ako takého.

Pre jednoduchosť a priehľadnosť učí Alfie vždy tú istú triedu, v ktorej je síce veľa študentov, no individuálne charakteristiky dostali len šiesti z nich, ktorí majú s Alfiem nejaký bližší vzťah. Najbližšie si je s dobráckym chlapcom Joeom, ktorý si Alfieho idolizuje a spraví pre neho čokoľvek (čo má väčšinou niečo dočinenia s pokusmi o zbalenie slečny Gulliver). Nechýba svedomitá študentka, ktorá by sa niečo aj rada naučila či dievčina, ktorá sa snaží svojho učiteľa zbaliť. Veľmi zaujímavo pôsobí postava žiaka na vozíku, ktorý – ako sa zdá – nie je šikanovaným ale šikanujúcim.

Už prvý trailer na Bad Education budil dojem, že pôjde o sitcom, ktorý bude naozaj zábavný  a vtipný (čo bohužiaľ pri mnohých neplatí). Samozrejme, ide o produkciu BBC, takže ak vám britský humor nesedí, asi to nebude seriál pre vás. Válať sa smiechom istotne nebudete, ale pilot obsahoval niekoľko veľmi vydarených vtipov, na ktorých som sa zchuti zasmiala a zvyšok sa niesol v takom tom podobnom duchu, ktorý je typický pre seriály podobného zamerania. Bad Education ma podobný spád a štýl humoru ako Fresh Meat (a jednu z postáv – JP a Alfie majú viacero spoločných charakteristík, plus ich stvárňuje ten istý herec), akurát s tým rozdielom, že Bad Education sa odohráva na strednej škole, kým Fresh Meat na univerzite.

Hodnotiť komediálne veci mi príde zvláštne, lebo predsa len má každý rád iný štýl humoru, ale mne Bad Education v mnohých ohľadoch sadol veľmi dobre a preto pilotnú epizódu hodnotím 9/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Michal | august 18., 2012 o 16:51 |

    joooooj tesim sa,,ak to bude na styl FRESH MEAT, ci INBETWEENERS tak mooozem :-) dufam ze budu titule cim skor heheh :DDD

  2. lizzymaxia | august 30., 2012 o 00:45 |

    Milujem túto výstavu a nóbl svetre Jack Whitehall!

Napíšte svoj názor