SERIÁLY.kinema.SK

Veci okolo kultového seriálu Mitcha Hurwitza sa dali do pohybu. Arrested Development, komediálny seriál z prostredia bohatej rodiny Bluthovcov sa dožil štyroch sérií a dodnes je považovaný za jeden z najlepších sitcomov na svete. Vynikal ostrým humorom, veľa komiky staval na narátorovi a v jeho pozadí absentoval umelý smiech. Od kedy padla jeho posledná klapka v roku 2006, do istej miere sa rokovalo o jeho pokračovaní v akejkoľvek forme.

Popularita tohto seriálu je naozaj pozoruhodná. Do dnešného dňa robia americké televízie jeho víkendové maratóny a jeho aktéri sú obsadzovaní na strieborné plátno. Určite ste aj vy narazili na nejaké filmy s Jasonom Batemanom, Michaelom Cerom, Portiou De Rossi a mnohými inými. Tento týždeň sa potvrdili správy, že seriál dostane nie len celoverečný film, ale aj akýsi preddavok v podobe nových epizód. Podľa portálu deadline.com sa vráti celé obsadenie v exkluzívnych častiach pre Netflix, ktoré sa budú venovať jednotlivým členom rodiny Bluthovcov a v každej z nich bude hlavným hrdinom jeden z nich. (Mali by byť sprístupnené naraz.) Táto 10-dielna séria má vytvoriť akýsi most medzi starými epizódami a filmom, no tvorcovia majú v zálohe dej na ďalších 10 častí, keby tento preddavok veľmi úspešný.

Dej Arrested Development zachytáva udalosti v rodine Bluthovcov po tom, čo hlavu rodiny, Georga Blutha, uväznia za nezrovnalosti v rodinnej firme. Všetky činnosti firmy a financie sú pozastavené a do popredia musí vyjsť Michael Bluth, aby rodinu zachránil. V seriáli je jediným normálnym členom klanu Bluthovcov, čo sa snaží preniesť na svojho syna Georga Michaela. Celá rodina okrem starej mamy sa musí nasťahovať do modelového domu v jednom z developmentov. Postupne spoznávame Bluthovcov, ktorí sú naozaj komickí – jeden z nich je profesionálny kúzelník, ďalší z nich má utkvelú predstavu, že je ešte dieťa a tam to rozhodne nekončí.

Premiéra nových častí ešte nie je stanovená, no Jason Bateman na svojom Twitteri uverejnil fotografie svojho seriálového syna Michaela Ceru v prázdnych kulisách. Samozrejme, že o vývoji vás budeme informovať. No a ak ste Arrested Development ešte nevideli, je najvyšší čas.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Elendilka | august 7., 2012 o 20:57 |

    Bateman prave tweetol fotku z prveho dna nakrucania!!!

  2. serieslover | august 10., 2012 o 09:37 |

    pred pár rokmi som videl jednu časť a bolo to otrasné viac som nepozeral :-/

Napíšte svoj názor