SERIÁLY.kinema.SK

Dlho očakávaná 7. séria Doctora Who bude mať premiéru túto sobotu, teda 1. septembra. Ak ste veľmi nedočkaví, čakanie na Asylum of Daleks si môžete krátiť piatimi mini-epizódami  z webseriálu Pond Life od Chrisa Chibnalla. Ako napovedá názov, epizódy sa budú sústrediť na každodenný život Amy a Roryho, keď v ňom chýba Doctor. A, samozrejme, na Doctorove dobrodružstvá naprieč časom a priestorom. Objaviť by sa mali aj iné známe tváre, ale majú byť prekvapením. Jednotlivé epizódy si môžete pozrieť každý deň (prvá mala premiéru včera, v pondelok) až do soboty dokonca aj na oficiálnych stránkach BBC na iPlayeri!

Dátumu svojej premiéry, resp. len upresnenia uvedenia na obrazovky sa dočkala aj 3. séria Sherlocka. Dočkáme sa jej síce až na jeseň budúceho roka, ale Steven Moffat, jeden z tvorcov seriálu, už teraz poodhalil, na akých príbehoch sa nové epizódy budú zakladať. Na svojom twitteri pred pár dňami zverejnil tri kľúčové slová – Rat. Wedding. Bow. (Potkan. Svadba. Poklona.) – podľa ktorých je zjavné, ktoré z poviedok sa dočkajú svojej adaptácie.

Prvá epizóda by mala byť založená na príbehu The Adventure of the Sussex Vampire (Sussexský vampír), druhá na The Adventure of the Noble Bachelor (Dobrodružstvo aristokratického starého mládenca) a posledná na His Last Bow (Posledné vystúpenie). Výber týchto príbehov však nedáva fanúšikom veľa dôvodov pre radosť. Poviedka His Last Bow je totiž (chronologicky) posledným príbehom o slávnom detektívovi, ktorý v ňom odchádza do dôchodku. Vzhľadom na rastúcu popularitu a s ňou súvisiacu pracovnú vyťaženosť Benedicta Cumberbatcha a Martina Freemana by ukončenie seriálu nebolo prekvapivé. Ale zase na druhej strane, možno nás Moffat len „trolluje“, ako on veľmi rád.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Mayan | august 28., 2012 o 12:16 |

    Jeseň budúceho roku?? :-((( Tie prestávky medzi sériami sú ozaj hrozné. Sherlock je vynikajúci, len škoda, že sú vždy len tri diely v sérii.. Naozaj dúfam, že tá tretia nebude aj posledná.

  2. vedúcinka | august 28., 2012 o 14:19 |

    ale zase jeden diel trvá hodinu a pol – čo je jeden film, preto sa nečudujem, že to tak trvá – ale teším sa moc :D

Napíšte svoj názor