SERIÁLY.kinema.SK

Pred pár dňami mala na USA Network premiéru prvá epizóda 6-dielnej minisérie s názvom Political Animals. Ako napovedá už sám názov, pôjde o záležitosť z politického prostredia a s prímesou rodinnej drámy.

Miniséria sa sústredí okolo Elaine Barrish, bývalej prvej dámy Spojených štátov a súčasnej ministerky zahraničných vecí. Jej bývalý manžel a prezident Bud kedysi býval miláčikom amerických voličov aj napriek jeho milostným aférkam, no v súčasnosti sa veci majú inak. Kým Bud randí s herečkami z telenoviel, Elaine sa naplno venuje politike a, samozrejme, svojej rodine. Tá pozostáva z jej večne mierne opitej matky Margaret, ktorá neustále hláškuje a dvoch synov – Thomasa, nazývaného TJ, otvoreného homosexuála, a Douglasa, ktorý sa na rozdiel od svojho brata snaží presadiť v politike. Hlavné postavy dopĺňa reportérka Susan Berg, ktorá spočiatku vystupuje ako kritička Elaine, no medzi týmito dvoma ženami napokon vznikne spojenectvo.

Political Animals je skôr rodinnou než politickou drámou – samozrejme, že sa zaoberá aj politikou, ale tá je zatienená rodinnou a osobnou drámou Hammondovcov a aj Susan. Charaktery a vlastnosti jednotlivých postáv sú napísané tak, že majú silný potenciál na dramatické zápletky, rovnako ako aj už načrtnuté zápletky – sukničkárstvo Buda, zásnuby Douglasa, osobné problémy Susan či sklamanie rodičov v TJovi (avšak prekvapivo nie kvôli jeho orientácii). Zaujímavé sú postavy Susan a Elaine – obe silné ženské charaktery v hlavných úlohách, ktorým robia krovie práve mužské postavy, čo sa bohužiaľ až tak často nevidí.

Dosť výrazným lákadlom Political Animals je však obsadenie, ktoré je plné známych tvárí, z ktorých naviac svieti Sigourney Weaver a zaujmú aj Ciarán Hinds, Adrian Pasdar, Sebastian Stan či Carla Gugino.

Dejové línie zaoberajúce sa politikou na mňa pôsobili spôsobom, ako by boli do minisérie zasadené, len preto aby postavy mali nejaké pozadie (trailery Hammondovcov prirovnávali k americkej šľachte) a na vykreslenie postavy Elaine. Objavili sa špekulácie, že príbeh je inšpirovaný rodinou Clintonovcov (aféry prezidenta, úspešná manželka), no neboli potvrdené.

Political Animals majú predstavovať mix rodinnej a politickej drámy, pričom viac zaujímavo pôsobí skôr tá osobná stránka – a predovšetkým postavy (a aj to hlavne dámy). Keďže ide len o minisériu, je tu istá záruka, že zápletky budú využité efektívne a nebudú sa umelo naťahovať, ako to býva v dlhších seriáloch. Nie je to skvelá miniséria, ale „len“ dobrá, a – ako na väčšinu projektov USA Network – sa na ňu veľmi dobre pozerá. Ja osobne si isto nenechám ujsť ostatné diely a prvú epizódu hodnotím 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Michal | júl 20., 2012 o 21:37 |

    Mne „dobra“ a 7/10 nestaci…..

Napíšte svoj názor