SERIÁLY.kinema.SK

BBC pred pár dňami vypustila trailery na nové dramatické seriály zo svojej vlastnej produkcie, na ktoré sa môžeme tešiť v nadchádzajúcej jesennej sezóne. Hoci jednotlivé dátumy premiér ešte neboli uverejnené, jednotlivé seriály, resp. minisérie by sa na televíznych obrazovkách mali objavovať už od konca augusta.

Good Cop
Štvordielna dráma o policajtovi z Liverpoolu, ktorý prehodnocuje svoje morálne zásady po tom, ako mu zavraždia kolegu. V hlavnej úlohe sa predstaví Warren Brown (Luther).

The Secret of Crickley Hall
Trojdielna dráma, resp. skôr triler s prvkami hororu. Mladá dvojica Eve a a Gabe sa rozhodnú s deťmi presťahovať do Crickley Hall rok po tom, ako sa im stratil malý syn. Dom, ktorý sa spočiatku javil ako perfektné miesto na nový začiatok, je však strašidelný. Práve keď sa rodina chce vysťahovať, Eve začne počuť ich strateného syna a súčasnosť sa začne prelínať s rokom 1943. Ide o adaptáciu rovnomenného románu Jamesa Herberta a v hlavných úlohách uvidíte Suranne Jones (Scott & Bailey), Toma Ellisa (Miranda), Douglasa Henshalla (Primeval), Davida Warnera (Wallander), Sarah Smart (Five Days, Wallander), Iaina De Caesteckera (The Fades) a Donalda Sumptera (Game of Thrones).

Hunted
Britsko-americký koprodukčný osemdielny špionážny seriál. Samantha pracuje ako špiónka pre súkromnú informačnú službu Byzantium, no po nevydarenom pokuse o jej zabitie zo sa ocitá na úteku a snaží sa zistiť, prečo ju chcú zbaiť jej zamestnávatelia. V úlohe Samanthy sa predstaví Melissa George (Bag of Bones, Grey´s Anatomy, In Treatment, Alias). Viac

Shetland
Dvojdielna detektívna dráma. Ide o adaptáciu série kníh od oceňovanej autorky Ann Cleeves. Detektív Jimmy Perez sa po dlhej dobe vracia na rodné Shetlandy. Idyla života na ostrove je narušená, keď niekto zavraždí postaršiu pani a detektív Perez sa ocitá uprostred vyšetrovania vraždy a medzi dvoma znepriatelenými rodinami, ktorých vzájomné nezhody rozdeľujú celú komunitu. Úlohu detektíva Pereza si strihol Douglas Henshall (Primeval).

Accused 2
Štvordielna druhá séria antologického seriálu. Každá epizóda sa sústredí na novú postavu, ktorá sa ocitá na súde ako obžalovaná a čaká na verdikt. V jednotlivých epizódach sa predstavia Anne-Marie Duff (Shameless), Olivia Colman (Peep Show), Robert Sheehan (Misfits), Sheridan Smith (Love Soup), Joe Dempsie (Skins, Game of Thrones) a Stephen Graham (This Is England).

Ripper Street
Osemdielny policajný seriál, ktorý vznikol v koprodukcii s BBC America. Seriál zasadený do 19. storočia sleduje vyšetrovanie vrážd Jacka Rozparovača v nešťastne známej štvti Whitechapel. V hlavných úlohach sa predstavia Matthew Macfadyen (Spooks), Jerome Flynn (Game of Thrones), Adam Rothenberg (Alcatraz), Myanna Buring (The Twilight Saga) a David Dawson (Luther).

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. pali | júl 31., 2012 o 10:54 |

    ze by zas a znova ukazala BBC ako sa robia kvalitne serialy ? vyzera a znie to velmi dobre.

  2. Michal | júl 31., 2012 o 11:38 |

    Zaujal ma jedine …HUNTED..ten si stiahnem

Napíšte svoj názor