SERIÁLY.kinema.SK

Cez kratšie či dlhšie video ochutnávky ste už mali možnosť spoznať všetky jesenné (ale aj niektoré budúcoročné) seriálové novinky z ponuky najväčších amerických televíznych staníc. Určite sa našli aj také, ktoré vám hneď padli do oka a neviete sa dočkať ich premiér. Delí nás od nich ale ešte jedno celé ročné obdobie – leto, ktoré sa nedá preskočiť (kto by aj chcel?), no dá sa aspoň spríjemniť/urýchliť, a to – pre nás najvhodnejšie – „letnými“ seriálmi. Ponúkajú ich poväčšine káblové stanice (ešteže ich máme!), pre ktoré je leto v podstate prime-time. Tie aj na tento rok prichystali nejaké tie novinky (myslím, že už všetky som vám predstavil), no ani jedna z nich nie je taká, ako by som to povedal, skutočne letná: akčná, dobrodružná, fantazijná… jedným slovom veľkolepá. No a práve s takou vyrukuje počas júla britský kanál Sky1 HD, uvedie totiž 12-dielny seriál o legendárnom arabskom hrdinovi, námorníkovi Sin(di)bádovi.

V tejto novodobej adaptácii ho stvárni Elliot Knight, čerstvý absolvent hereckej školy. Sekundovať mu však budú mená ako Naveen Andrews (Lost), Orla Brady (Fringe, Mistresses, Strike Back, Shark), Sophie Okonedo (The Secret Life of Bees, Hotel Rwanda), Timothy Spall (Harry Potter, Sweeney Todd, Enchanted), Marama Corlett (The Devil´s Double) a ďalší…

Príbeh Sinbadu sa začne vyhnaním titulného hrdinu z domácej Basry na more po smrti jeho brata. Na palube lode The Providence sa zas začne jeho honba za svoje oslobodenie spod kliatby, ktorú na neho uvalila jeho vlastná stará mama. Pozrite si prvý trailer:

Seriál sa, mimochodom, nakrúcal na Malte.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. xtomas252 | jún 2., 2012 o 00:24 |

  To vypadá zajímavě :)

 2. mandY | jún 2., 2012 o 17:42 |

  vypadá to dosť lacno, ale tak môže to byť dobré :)

 3. palino3356 | jún 2., 2012 o 22:43 |

  Trochu som dufal, ze to bude v style Spartaka, tocene pred zelenym a efektne spomalovacky, skoda no.

 4. Frank | jún 5., 2012 o 09:57 |

  Me vubec nevadí, že to nebude jako spartacus

Napíšte svoj názor