SERIÁLY.kinema.SK

Disney XD, sesterská (alebo skôr bratská) stanica Disney Channel cielená na chlapcov, 7. júna uvedie pôvodný animovaný seriál s názvom TRON: Uprising, ktorý vám asi netreba nijak zvlásť predstavovať. Ide totiž o prequel k úspešnému kinofilmu TRON: Legacy (TRON: Dedičstvo) a zároveň sequel filmu TRON z roku 1982. Stoja za ním medzi inými Edward Kitsis a Adam Horowitz, scenáristi Dedičstva a tvorcovia seriálu Once Upon a Time.

V seriáli s podtitulom Uprising fanúšikovia TRONa spoznajú Becka (Elijah Wood), mladého mechanika žijúceho v Argon City, rozrastajucej sa metropole na ďalekom kraji Siete, ktorú práve ovládol generál Tesler (Lance Henriksen).

Po tom, čo jeho najlepšieho kamaráta zabije armáda Clu, Beck, aby ho pomstil, vytvorí výpravu proti novému režimu. Jeho rebelstvo zapôsobí na Trona (Bruce Boxleitner), najväčšieho bojovníka Siete a ten ho začne trénovať za svojho nástupcu.

Ďalší dabéri: Mandy Moore, Emmanuelle Chriqui, Nate Corddry, Reginald VelJohnson, Paul Reubens a Tricia Helfer.

Samotnej premiére seriálu bude predchádzať 30-minutový uvádzací špeciál, ktorý bude dostupný na FB stránke Disney XD už od 13. mája.
Napíšte svoj názor