SERIÁLY.kinema.SK

Káblová televízia Syfy minulý týždeň v rámci Upfronts predstavila svoj najnovší pôvodný seriál, ktorého 2-hodinový pilot sa začal nakrúcať v Toronte práve v tom čase, a kopu ďalších projektov, ktoré – samozrejme, nie všetky – majú šancu dostať sa v nejakej forme na jej obrazovky. Novinka Defiance však nebude iba seriálom, Syfy v spolupráci s Trion Worlds rozvíja aj masívnu online hru, ktorá bude so seriálom úzko prepojená.

Defiance sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti a predstaví kompletne zmenenú Zem, obývanú ľudskými a mimozemskými preživšími celosvetovej vojny, no tieto nezlučiteľné skupiny sa aj napriek tomu usilujú o vytvorenie novej spoločnosti. Pilot podľa scenára trojice Rockne O´Bannon (Farscape), Kevin Murphy (Desperate Housewives, Caprica, Hellcats) a Michael Taylor (Battlestar Galactica) zrežíruje Scott Stewart (Legion, Priest). V hlavných úlohách sa predstavia Grant Bowler (True Blood, Ugly Betty), Julie Benz (A Gifted Man, No Ordinary Family, Dexter), Stephanie Leonidas, Tony Curran (The Pillars of the Earth), Jaime Murray (Ringer, Warehouse 13, Spartacus, Hustle, Dexter), Graham Greene (Being Erica), Mia Kirshner (The Vampire Diaries, The L Word) a Fionnula Flanagan (Lost, Brotherhood).

Ďalšie seriálové projekty:

 • Rewind:  Seriál o tíme vojakov pracujúcich v teréne a civilných vedcov, ktorí musia použiť neotestované technológie na cestovanie časom aby predišli udalostiam a zmenili budúcnosť – a predišli zničujúcim teroristickým útokom. Pilot sa už nakrúca v Toronte. Réžia: Jack Bender (Lost, Alphas). Scenár: Justin Marks (Street Fighter: The Legend of Chun-Li). Výkonní producenti: Tom Spezialy, Gail Berman, Lloyd Braun a Gene Stein. Hrajú: Shane McRae, Jennifer Ferrin, Keisha Castle-Hughes (Whale Rider), Robbie Jones a Keon Mohajeri Štúdio: BermanBraun a Universal Cable Productions.
 • The Adjustment Bureau: Seriálová verzia rovnomenného filmu – agenti pracujú ako strážni anjeli aby zabezpečili chod sveta podľa Plánu. Vytvárajú všetko od pádu lietadla až po vyliatie kávy len aby nasmerovali ľudí k ich skutočnému osudu. Predsa je ale jedna vec, čo nemôžu ovládať – slobodnú vôľu. Scenár: Todd Slavkin a Darren Swimmer (Melrose Place, Smallville). Výkonní producenti: George Nolfi (The Adjustment Bureau, The Bourne Ultimatum), MRC, Todd Slavkin a Darren Swimmer. Štúdio: Universal Cable Productions.
 • High Moon: Adaptácia novely The Lotus Caves Johna Christophera, fantazijný seriál, ktorý skúma svet, kde krajiny Zeme založili kolónie aby vyťažili užitočné zdroje Mesiaca. Keď sa však objaví nová životná forma, vznikne chaos, lebo lebo jednotlivé kolónie začnú súperiť v odhaľovaní jej tajomstiev. Výkonní producenti: Bryan Fuller (Hannibal, Pushing Daisies), Granat Entertainment a Jim Danger Gray (Pushing Daisies). Scenár: Bryan Fuller a Jim Danger Gray. Štúdio: Universal Cable Productions.
 • Untitled Booster Gold Project: Adaptácia grafickej novely od DC Entertainment, príbeh o atlétovi na zostupe z budúcnosti, ktorý sa vráti do prítomnosti, aby sa stal najväčším superhrdinom všetkých čias. No namiesto lovu kriminálnikov, loví slávu a peniaze. Booster Gold tu zisťuje, že byť superhrdnimom si vyžaduje viac ako len žiariaci úsmev. Scenár: Andrew Kreisberg (Arrow, Warehouse 13). Výkonní producenti: Greg Berlanti (Green Lantern, Arrow), Andrew Kreisberg a DC Entertainment. Štúdio: Greg Berlanti Productions, Warner Horizon Television.
 • Grave Sight: Adaptácia rovnomennej knižnej série z pera Charlaine Harris, autorky True Blood, sleduje Harper Connelly – mladá ženu s jedinečným darom. Po tom, čo ju ako teenagerku zasiahne blesk, začne cítiť polohu a posledné spomienky mŕtvych. Keď spolu s nevlastným bratom začne vypomáhať pri hľadaní nezvestnej teenagerky, odhalí celú sieť lží a vrážd po mestečku v Ozarks. Scenár: Kam Miller (Law and Order: SVU).
 • Seeing Things: Adaptácia grafickej novely Grey Legion od Platinum Studios, policajt sa po svojej násilnej smrti vráti ako duch, aby uzavrel svoj posledný prípad, no jediný, kto mu môže pomôcť, je spoločensky zaostalý muž, ktorý si po prvý krát uvedomuje, že jeho predstavy nie sú iba v jeho hlave. Scenár: David Slack (Person of Interest, Lie To Me) a Gabrielle Stanton (Haven, The Vampire Diaries). Výkonní producenti: David Slack, Robert Cort a Scott Mitchell Rosenberg. Štúdio: Fox Television Studios.
 • Defender: Ako následok medzigalaktickej vojny medzi ľuďmi a transľuďmi, hviezda loď Defender, obývaná bývalými nepriateľmi, je vyslaná na zdanlivo dobročinnú misiu, ktorá sa ale premení na boj za ich životy a bezpečnosť celého vesmíru. Scenár/výkonný producent: Robert Hewitt Wolfe (Alphas). Štúdio: Universal Cable Productions.
 • The Family: Po generácie sa rodinka mimozemšťanov skrývala medzi ľuďmi. Keď však zomrie hlava tejto rodiny, ktorá udržovala mier, vypukne vojna kvôli tým, čo veria, že nadišiel čas odhaliť sa. Scenár/výkonný producent: Dan Harris (Superman Returns, X2). Výkonní producenti: Neal Moritz (21 Jump Street, Total Recall) a Mark Verheiden (Falling Skies, Battlestar Galactica). Štúdio: Sony Pictures TV.

Možné filmy/minisérie:

 • Eyes Of The Dragon: Adaptácia rovnomenného knižného bestselleru z pera Stephena Kinga. V kráľovstve je rozruch, keďže kráľ umiera a jeho nasledovník musí bojovať o trón. Postavený proti zlému čarodejníkovi, princ Peter trúfalo ujde a spolčí sa so silami dobra aby získal čo mu právom patrí. Scenár: Michael Taylor (Defiance, Battlestar Galactica) a Jeff Vintar (I, Robot). Výkonní producenti: Michael Taylor a Bill Haber. Štúdio: Universal Cable Productions a Ostar Productions.
 • Darkfall – Keď sa moderné formy energie a technológie stanú vecou minulosti, Los Angeles a svet ako taký, sa stane miestom, ktorému vládne mágia a život ako ho poznáme je postavený na hlavu. Scenár: Ethan Reiff a Cyrus Voris (Kung Fu Panda, Sleeper Cell). Štúdio: The Jim Henson Company and Universal Cable Productions.
 • One Mile Straight Down – Keď silné zemetrasenie zasiahne Californiu a vytvorí priepasť väčšiu ako Grand Canyon, odkryje obrovský oceán rozprestierajúci sa hlboko pod kôrou zeme. Zámožný dobrodruh James Exeter za pomoci vlády sa tam ponorí aby to preskúmal a objaví viac, ako si len mohol predstaviť. Scenár: Skip Woods (X-Men Origins: Wolverine), Naren Shankar (CSI: Crime Scene Investigation) a Deran Sarafian (CSI: NY). Výkonní producenti: Skip Woods, Naren Shankar a Deran Sarafian. Štúdio: Universal Cable Productions.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. MaTuSh | apríl 30., 2012 o 18:03 |

  Shawn, máš nejaké dátumy Upfrontov hlavných komerčných TV v Amerike? Zvykne to byť v Máji, avšak presnejšie to nevieš?

 2. Shawn | apríl 30., 2012 o 18:07 |

  MaTuSh: je to stále stred mája, tentoraz 14.-17.
  aj keď to už bude skúškové, budeme sa to snažiť pokryť v „LIVE“

 3. Neamow | apríl 30., 2012 o 18:32 |

  no ten Defender dufam bude dobry, uz by sa zasluzilo nejake poriadne sci-fi vo vesmire

  a Bryan Fuller ma novy serial? to treba ceknut :)

 4. Shawn | apríl 30., 2012 o 18:35 |

  Neamow: zatiaľ sú to iba projekty, niektoré možno nedôjdu ani po pilot… Pilot je zatiaľ istý z projektov iba u Rewind, keďže sa už aj nakrúca, a z Defiance by podľa všetkého mal byť seriál, aj keď to oficiálne ešte nepotvrdili…

 5. Slipio | apríl 30., 2012 o 20:17 |

  O Sanctuary ani zmínka?

 6. Shawn | apríl 30., 2012 o 21:50 |

  myslíš obnovenie? nie…

 7. Lucas | máj 1., 2012 o 12:36 |

  Kdyby v Adjustment hrála Emily Blunt, bylo by to dokonalý!

  A kdybyste chtěli , mrkněte na tento piano cover, děkuji :)
  http://youtu.be/NQa-Qqt96CM

Napíšte svoj názor