SERIÁLY.kinema.SK

Stanica BBC America sa začína podieľať na produkovaní seriálov z dielne materskej BBC – nielen, že sa stala koproducentom britskej minisérie The Spies of Warsaw, ale chystá uviesť aj svoj prvý pôvodný seriál.

Miniséria The Spies of Warsaw sa bude, ako napovedá už samotný názov, z veľkej časti odohrávať v medzivojnovej metropole Poľska, kde sa tento mesiac aj začína natáčať. Pôjde o špionážny seriál natočený na motívy rovnomennej knižnej predlohy od Alana Fursta, ktorý sa bude vysielať na BBC Four. Tvorcami adaptácie sú víťaz Emmy Dick Clement a Ian La Frenais. V hlavných úlohách sa predstavia David Tennant (Doctor Who) a Janet Montgomery (Black Swan); okrem nich aj Anton Lesser, Burn Gorman, Richard Lintern, Dan Fredenburgh, Ludger Pistor, Ann Eleonora Jørgensen a Jan Pohl.

Čo sa týka seriálu Copper, ktorý bude vôbec prvým pôvodným seriálom BBC America, je známy už aj dátum jeho premiéry, takže v diároch krúžkujte nedeľu 19. augusta. Pôjde o seriál zasadený do New Yorku 60tych rokov 19. storočia, ktorý sleduje osud policajta Kevina Corcorana, ktorého hrá Tom Weston-Jones (Spooks), a jeho najlepšieho kamaráta a detektívneho partnera (Kevin Ryan). Tí spoločne riešia zločiny a popri tom sa snažia prísť na kĺb záhadnému zmiznutiu Corcoranovej ženy a smrti jeho dcéry. Tvorcami série sú Tom Fontana and Will Rokos. Okrem dátumu premiéry BBC America zverejnila aj prvú promo fotku:

Ďalej hrajú: Franka Potente (The Bourne Supremacy), Kyle Schmid (Blood Ties, The Sisterhood of the Traveling Pants), Anastasia Griffith (Once Upon a Time, Royal Pains, Trauma, Damages), Tessa Thompson (Hidden Palms, Veronica Mars) a ďalší…

VIAC O TITULE: ,Komentáre

  1. Frank | apríl 13., 2012 o 09:22 |

    Doufam, že bude mít Kyle nejakou vetši a zajimavou roli

Napíšte svoj názor