SERIÁLY.kinema.SK

Fantasy, sci-fi, história, mytológia, workshopy, hry, diskusie, súťaže, kvízy, rozhovory, vystúpenia, besedy, autogramiády, filmy, seriály, knihy – to všetko sú Brány do iných svetov, ktoré vám v apríli otvorí SlavCon 2012. Šiesty ročník sa uskutoční 13.-15. 4. 2012 v nových priestoroch Iuventy v Bratislave.

Tento fantastický festival vám ponúkne na tri dni únik z každodennej reality a všadeprítomného zhonu. Za Bránou sa smie diskutovať už len o literárnych autoroch, filmových štúdiách a hercoch, chuti čaju, nezvládnuteľných šermiarskych trikoch, ktoré práve šikovní mládenci v historických kostýmoch predviedli, kiksoch seriálových trhákov a dátume premiéry novej série, správnej elfskej výslovnosti a klingonskom prízvuku, perfektnej parochni tej kočky, čo stojí vo dverách prednáškovej miestnosti, v kostýme postavy z…

No, keby sa snáď témy na rozhovor minuli, stačí si sadnúť a počúvať prednášky. Niektorí prednášajúci majú magický hlas a prenesú svojich poslucháčov do iného sveta. Iní zas schopnosť udržať si plnú pozornosť publika a zabávať ho na každom kroku. A ďalší sa zatiaľ len učia, o to jednoduchšie je však zapojiť sa s nimi do diskusie. Ale tým paleta aktivít, ktoré vám SlavCon ponúka, zďaleka nekončí. Máme pripravenú skvelú sekciu kreatívnych a pohybových workshopov, herňu spoločenských hier od iHryska, stánky, kvízy, súťaže a bohatý sprievodný program so šermiarskymi, tanečnými a hudobnými vystúpeniami a ohňovou show v podaní Ústavu tvorivého žonglovania. Môžete sa tešiť na Ďura Červenáka, Petru Neomillnerovú, Františku Vrbenskú, Leonarda Medeka, Jiřího Wolkra Procházku, Martina D. Antonína, Luciu Droppovú.

Program však stále nie je uzavretý. Ešte niekoľko dní – do 11. 3. – beží prihlasovanie príspevkov do programu. Línia workshopov sa nám už zaplnila, ale ak máte nápad, ktorý by sa hodil do histórie, fantasy, sci-fi, undergroundu alebo hier, určite kliknite na našu stránku, prípadne na tento odkaz. Alebo sa ozvite priamo niektorému z koordinátorov línii. Nenechajte sa pritom obmedzovať programovými blokmi: radi by sme tento rok SlavCon urobili ešte interaktívnejší a privítame akúkoľvek celoconovú hru, šifrovačku alebo súťaž, ktorá sa vymyká škatuľkám. Môžete, ale nemusíte sa inšpirovať témou conu: Brány do iných svetov.

Neváhajte teda, pozrite si poriadne stránku www.slavcon.sk, sledujte nás na Facebooku, Google+ alebo Twitteri, registrujte sa na akciu s možnosťou zaplatiť predpredajové vstupné a najmä príďte a staňte sa súčasťou skvelej atmosféry a rozmanitého programu. Akékoľvek otázky radi zodpovieme na adrese [email protected]Napíšte svoj názor