SERIÁLY.kinema.SK

Prednášková línia Underground na festivale SlavCon 2012 sa bude niesť v znamení seriálov, populárnej kultúry, komiksu alebo fenoménu Sherlocka Holmesa. Nenechajte si ujsť jedinečné stretnutie seriálových fanúšikov z celého Slovenska. Ponúkame vám prvý pohľad na program Undergroundu.

Trailer:

Piatok sa bude niesť v znamení nadupaných prednášok. Budete môcť navštíviť program o komikse, ktorý sa bude sústrediť na rôzne pohľady na toto médium. V hodinke, ktorá bude venovaná britským seriálom sa určite dozviete niečo nové, keďže sa jedná o menej známe produkty, hoci kvalitou mnoho ráz predčia svojich trans-atlantických kolegov. Okrem toho na vás v piatok čaká prednáška o rôznych podobách Sherlocka Holmesa, v ktorej rozhodne nebude chýbať fanúšikovské besnenie nad britským seriálom Sherlock.

V sobotu sa Underground bude venovať najprv britským panelovým shows, ktoré rozhodne stoja za to, aby ich diváci lepšie spoznali. Okrem toho si budete môcť užiť prednášku o komikse Watchmen a špeciálny hosť nám príde porozprávať o tom, aké je stretnúť sa so seriálovými hercami naživo. Ukáže svoje fotografie s Kevinom „Herculesom“ Sorbom, či s Lucy „Xenou“ Lawless. Bude vedieť odpovedať na vaše otázky ohľadom toho, koľko to stojí a prezradí, kedy do našich končín najbližšie zablúdi nejaká seriálová hviezda.

Záverečný deň festivalu SlavCon sa v rámci sekcie Underground bude niesť v nezvyčajnom znamení seriálov, ktoré sú tak trochu „underground“. Reč bude o dielach tvorených fanúšikmi a ako sa môžete na takejto tvorbe podieľať aj vy. V neposlednom rade bude pripravená aj prednáška o portáli YouTube, na ktorom vzniká mnoho seriálov, či relácií pre seriálových maniakov.

SlavCon 2012 sa koná 13.-15. apríla v Bratislave. Je to 6. ročník festivalu vedeckej fantastiky, mytológie, fantasy, hier, workshopov a populárnej kultúry. Okrem troch dní naplných kvalitnými prednáškami z týchto oblastí sa môžete tešiť na hostí ako Juraj Červenák, Petra Neomillnerová, Františka Vrbenská, Leonard Medek, Dušan Fabian, či Jiří Walker Procházka. Príďte zažiť fantastiku na vlastnej koži!Napíšte svoj názor