SERIÁLY.kinema.SK

Čo sa stane keď osud spojí jednu ostrieľanú a drzú pekárku s naivnou a skrachovanou milionárkou? Max a Caroline by nikdy nemohli byť priateľky, keby niet náhody, ktorá ich spojila. Dva protiklady, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Brunetka s pesimistickým postojom ku všetkému a blondínka s prostoduchým pohľadom na svet, ktoré smerujú za jedným cieľom – vlastný podnik s predajom koláčikov.

Minuloročná novinka americkej televízie CBS spôsobila veľký boom medzi sitkomami, ktorých je v súčasnosti požehnane. Iba niečo cez dvadsať minút trvajúca časť 2 Broke Girls prináša množstvo vtipov v podobe dvojzmyslov, ironických poznámok a trefných „odpalov“, ktoré však vzbudzujú aj kladné kritiky. Po 15 častiach prvej série môžeme povedať, že sa stal najúspešnejšou situačnou novinkou roku 2011 (svedčí o tom aj cena People´s Choice Awards za najlepšiu novú TV komédiu).

Tvorca 2 Broke Girls je známy americký herec, spisovateľ a producent Michael Patrick King, ktorý stál pri zrode takých úspešných televíznych seriálov ako Murphy Brownová či Sex v meste. Na tvorbe sitkomu sa však podieľa aj stand-up komička Whitney Cummings, ktorá túto sezónu pracuje aj na ďalšom sitkome – Whitney – a dokonca v ňom účinkuje.

Taktiež herecké obsadenie je celkom zaujímavé, hlavne po posledných častiach, kedy sa k zostave Kat Dennings a Beth Behrs (hlavné hrdinky) pripojila Jennifer Coolidge, dnes už legendárne známa ako Stifflerova matka (American Pie) či Joeyho zvláštna agentka (Priatelia, Joey). A hoci sa Jennifer predstaví v podobe poľskej prisťahovalkyne a susedky Max a Caroline, bude jej postava opäť výrazná a nezabudnuteľná s množstvom sarkastických dialógov a nepredvídaných scén.

Kat Dennings má vo svojej kinematografii pár zaujímavých stvárnení hlavne vo vedľajších postavách ako napríklad komédie The House Bunndy (Domáci mazlíček s Annou Farris) či The 40 Year Old Virgin (40 rokov panic so Steveom Carellom). Hlavnú úlohu dostala až pri komédii The Nick and Nora´s Infinite Playlist, ktorý bol u nás uvedený pod názvom Rande na jednu noc.

Beth Behrs má podstatne menšie herecké skúsenosti ako Kat. Zahrala si v seriáloch (Vtierka) Castle či NCIS: Los Angeles. Taktiež sa objavila vo filme Prci, prci prcičky z roku 2009 s podtitulom Kniha lásky. Za pozretie budú stáť aj vedľajšie postavy v podobe Matthewa Moya či Garretta Morrisa.

Skvelým ťahom televízie bolo aj zasadenie pilotnej časti seriálu hneď po odvysielaní prvej časti 8. série Two and a Half Men (Dva a pol chlapa), kedy tento seriál odštartoval svoju novú etapu bez dovtedajšieho hlavného protagonistu Charlieho Sheena. 2 Broke Girls si už po niekoľkých odvysielaných epizódach našlo svojich priaznivcov.

2 Broke Girls mi z hľadiska stavby dialógov pripomína Gilmore Girls (Ženy z rodu Gilmorovcov). Ide hlavne o okamžité a trefné výpovede a postrehy postáv na akúkoľvek vzniknutú situáciu. Gilmorky sú známe extrémne hrubým scenárom na každú epizódu avšak aj priam bezchybnými a vtipnými odpoveďami akejkoľvek postavy hrajúcej v tomto seriáli, čo často krát vyvolávalo u diváka pocit nepravdepodobnosti či až zveličenosti. 2 Broke Girls je menej náročné na množstvo dialógov, ale ich situačnosť a kvalita robia z neho ľahko stráviteľný a dlho pozerateľný seriál s množstvom rôznorodých alternatív na ďalšie pokračovanie.

Written by:
Ľudmila Žoldáková

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. MICHAL | február 13., 2012 o 11:07 |

  VIDEL SOM VSETKY CASTI, SUPEEEEEER SERIAL SITKOM,,NAJLEPSI Z 2011..VRELE VELMI ODPORUCAM….AK VAS NUDI „HOW I MET“ CI tbbt SKUSTE TOTO ALEBO HAPPY ENDINGS…..

 2. Five By Five | február 13., 2012 o 13:25 |

  Pekne napísaný príspevok… Jennifer Coolidge mňa osobne ale vôbec nepotešila a dúfam, že ak sa tam ukotví natrvalo, aspoň ju nebudú príliš často ukazovať… Inak ale bez námietok najlepší sitkomový počin od uvedenia TBBT… ^_^

 3. Shawn | február 13., 2012 o 13:45 |

  FBF: Jennifer vo svojej úvodnej časti sa aj mne najprv nepozdávala, prekážala mi jej vlastnosť „násilného“ opakovania prídavných mien, ale to sa v ďalšej časti úplne vytratilo a jej postava je celkom zaujímavým doplnkom…

 4. studo | február 13., 2012 o 14:40 |

  9. seria dva a pol chlapa a ket dennings ucinkovala napr. aj v THORovi čo si myslim bol jej najvacsi film ;-)

 5. trillian | február 13., 2012 o 17:28 |

  Musim povedat ze z tohtosezonovych noviniek je 2 broke girls jedna z najlepsich, aj ked ja ficim hlavne na New girl :D

Napíšte svoj názor