SERIÁLY.kinema.SK

Televízia Markíza opráši Mesto tieňov. Seriál, ktorý uspel v 1. ročníku Seriály.KINEMA.sk Awards, keď porazil Mafstory, Panelák, Profesionálov aj Priateľky a získal titul Najlepší slovenský seriál, je späť. A to s premiérovými časťami druhej (a zároveň poslednej?) série.

Mesto tieňov je vôbec prvý slovenský krimiseriál. Premiéru mal na jar 2008. Epizódy sú natočené podľa skutočných policajných prípadov. Vznikla aj česká verzia Kriminálka Anděl pre televíziu Nova.

Mesto tieňov 2 príde na Markízu bez toho, aby stanica zopakovala prvú sériu. S úplne novými časťami odštartuje 24. januára o 20:15, vysielať by sa malo každý utorok a štvrtok. Konkurovať mu bude pravdepodobne Panelák, ktorý na Joj od začiatku roka pravidelne dosahuje nadpriemerné, vyše 30-percentné trhové podiely v skupine 12-54. Ženského diváka mu bude chcieť zobrať zasa Sultán na televízii Doma. Ten v 12-54 obsadzuje okolo 10 % trhu.

Markíza k Mestu tieňov pripravila aj promo, vo vysielaní sa objavuje už teraz. „Mesto tieňov odhalí svoje nové tajomstvá,“ avizuje upútavka:

Druhá séria Mesta tieňov je jedným z najdlhšie odkladaných slovenských televíznych produktov. Prvá bola odvysielaná už na jar 2008 a výrobu „dvojky“ si Markíza objednala hneď nato. Hotová bola v lete 2009. Prakticky odvtedy sa objavujú informácie, že bude nasadená do vysielania. Napokon sa tak stane až teraz. V seriáli uvidíme hercov ako Robo Jakab, ktorý sa medzitým zviditeľnil v Paneláku televízie Joj.

Mesto tieňov vyrobila spoločnosť D.N.A. Production. Partia tvorcov neskôr s Markízou prestala spolupracovať a prestúpila do Joj. Tam sa podieľala na seriáloch Ako som prežil, Odsúdené či naposledy Nevinní.Komentáre

  1. Martin | január 15., 2012 o 21:57 |

    Zase raz sa Markiza vyznamenala ked pomerne uspesny a divakmi ak kritikou dobre prijaty serial nechala tak dlho lezat v archive pricom daleko menej zaujimave no „divacky atraktivnejsie“ projekty nasadzovala neustale. A to ma Mesto tienov iba 2×10 dielov, keby mala jedna seria dlzku 1 serie panelaku, nepoviem nic a nebyt neuspechu sultana, tak by snad lezal v archive este dalsich par rokov.

  2. Ján Bačo | január 25., 2012 o 12:35 |

    Včera som prvú časť seriálu Mesto tieňov II nevidel a dnes som sa dozvedel, že tam hral môj syn Branislav Bačo (údajne vraha), tak by som sa rád dozvedel kedy si to môžem pozrieť v archíve, alebo inak v repríze. Chcem aby si to pozrela aj jeho sestra v Sydney.
    Ďakujem

Napíšte svoj názor