SERIÁLY.kinema.SK

Z času na čas sa objaví nejaký seriál, od ktorého si veľa nesľubujete, no o to viac vás príjemne prekvapí. A to je presne prípad tohtoročnej novinky Jane by Design stanice ABC Family, ktorá toľkokrát otrepanú myšlienku priniesla svojským a zábavným spôsobom. Po neúspechu The Beautiful Life od CW si tak módni nadšenci môžu opäť prísť na svoje.

Jane Quimby (Erica Dasher) je neobľúbená stredoškoláčka, ktorej životnou vášňou je móda. Vyrába si vlastné oblečenie a sníva o kariére v módnej brandži. Žije so svojím bratom Benom, ktorý sa o ňu stará od otcovej smrti, zatiaľ čo ich matka ušla nevedno kam. V snahe zlepšiť rodinnú finančnú situáciu sa Jane zapíše na stáž do módneho domu. Na pohovore si ju však pomýlia s dospelou a skončí ako asistentka u nekompromisnej Gray (Andie MacDowell).

Viesť dva rozdielne životy Jane pomáha jej najlepší kamarát Billy (Nick Roux), zatiaľ čo ona v škole tajne poškuľuje po atraktívnom a obľúbenom Nickovi Faddenovi (Matthew Atkinson).

Za seriálom stoja producenti Gilmore Girls a skutočne to miestami cítiť. Skvelá hudba doplnená vtipnými a milými dialógmi dotvára seriálu príjemnú atmosféru a hoci sa môže zdať, že je určený skôr pre nežnejšie pohlavie, na svoje si príde aj mužské osadenstvo, áno, nezahovárajte.

Zlaté pravidlá každého teen seriálu ako stredoškolský lúzer, vysnívaný chalan, protivná spolužiačka či kolegyňa nechýbajú ani tu a aj keď máte miestami pocit, že sledujete seriálovú verziu Diabol nosí Pradu,  mávnete nad tým rukou a bavíte sa ďalej. Erica Dasher, ktorá stvárňuje hlavnú predstaviteľku, rolu zvláda s prehľadom a nemáte pocit, že na strednú školu už dávno nepatrí, ako je to u seriálov 90210 či Gossip Girl. Príjemne prekvapila aj úvodná znelka, ktorá si svoje neodbila piatimi sekundami a stavila na chytľavú pesničku.

Jane by Design je nenáročná oddychovka, pri ktorej môžete vypnúť s vyloženými nohami pri návrate z práce alebo školy a ktorej bez problémov odpustíte množstvo klišé a logických nedostatkov. Seriál hodnotím 7/10 a módni fajnšmekri si môžu pokojne prihodiť ešte jeden bod.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. studo | január 18., 2012 o 12:58 |

    najsamlepšie, úplne, že mega, všetky 3 !

  2. mummy | január 18., 2012 o 19:55 |

    Jeden z tých seriálov, ktorý vyzerá „na papieri“ hrozne, ale človek si ho vlastne rád pozrie a trochu si oddýchne.

Napíšte svoj názor