SERIÁLY.kinema.SK

S námetmi na dobové seriály sa muselo rozsypať vrece. Kým kedysi sa tento žáner objavoval na televíznych obrazovkách iba zriedkavo (aj to na menších káblových kanáloch), v súčasnosti takéto seriály vznikajú ako na bežiacom páse a pokúšajú s nimi šťastie už aj väčšie stanice ako napr. ABC (Pan Am) či NBC (The Playboy Club). No výsledky sledovanosti spomínaných noviniek dokazujú, že dobové seriály nie sú určené pre širšie publikum a teda patria na káblovky. Je si toho vedomá aj káblová televízia Starz, a preto sa odvážila objednať seriál odohrávajúci sa v Miami na prelome 50tych a 60tych rokov.

Nesie názov Magic City a točí sa okolo politikov, zabávačov, ale aj mafiánov na pozadí prevzatia Cuby Fidelom Castrom. V strede všetkého stojí vlastník luxusného hotelu, ktorého stvárňuje Jeffrey Dean Morgan (The Losers, Watchmen, Grey´s Anatomy, Supernatural).

Tvorcom seriálu je Mitch Glazer (Passion Play, The Recruit), ktorý sám vyrastal v tomto prostredí.

Výkonní producenti: Geyer Kosinski (Beyond Borders) a Tony To (The Pacific).

Ďalej hrajú: Olga Kurylenko (Quantum of Solace), Danny Huston (X-Men Origins: Wolverine), Jessica Marais (Legend of the Seeker), Steven Strait (10,000 B.C.), Christian Cooke (Cemetery Junction), Dominik Garcia Lorido (City Island), Elena Satine (Just Go With It), Kelly Lynch (Passion Play), Michael Rispoli (The Taking of Pelham 123), držiteľ Oscara Seymour Cassel (Rushmore) a Yul Vázquez (The A-Team).

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Sarinka | november 12., 2011 o 22:09 |

    Shawn, môžem použiť niektoré info z tohto článku, hlavne čo sa týka Jeffreyho, na svojom webe? Odkaz sem samozrejmosťou.

  2. Shawn | november 12., 2011 o 22:13 |

    jasné, v pohode…

Napíšte svoj názor