SERIÁLY.kinema.SK

Počul už niekto z vás o seriáli 21 Jump Street? Nie? Nebojte sa, nie ste jediní… Aj ja osobne som ho objavil iba prednedávnom (keď sa objavili prvé informácie o možnej filmovej adaptácii). Aj keď ide o pomerne úspešný seriál z konca 80tych rokov (dožil sa 5 sérií a dokonca jedného spin-offu), no dnes ho spomínajú už iba ako seriál, v ktorom hral Johnny Depp. Okrem iných (Steven Williams: Supernatural, The X Files, L.A. Heat; Peter DeLuise: Stargate SG-1, SeaQuest DSV; Dustin Nguyen: V.I.P.). Stvoril ho Stephen J. Cannell, ktorému vďačíme aj za seriál The A-Team. O čo v „21ke“ šlo?

Seriál sa točil okolo mladých policajtov, ktorí sa vďaka svojmu mládeneckému výzoru vydávali za študentov a znižovali kriminalitu na školách. Vysielala ho, mimochodom, stanica Fox. Dnes (alebo teda v apríli 2012), vyše 20 rokov po jeho skončení, nás čaká filmové spracovanie, ktoré námet poňalo viac z tej komediálnej stránky.

V hlavných úlohách sa v remakeu predstavia Channing Tatum, Jonah Hill, Ice Cube, ďalej Dave Franco (Scrubs, Greek, Privileged), Brie Larson (United States of Tara), Ellie Kemper (The Office), Jake M. Johnson (New Girl) a ďalší. Povráva sa, že sa vo filme objaví aj Johnny Depp v rámci cameo.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Roman-tik | november 3., 2011 o 21:42 |

    Veru jump street 21 bola klasika, dosť dramatické príbehy ktoré neraz skončili tak ako by sme nečakali, happy end nebol na dennom poriadku a mladí policajti často riešili dilemu či sa zachovať ako muži zákona alebo bezstarostní školáci akým boli ešte nedávno aj naši hrdinovia.

    Seriál samozrejme bežal na nove, ktorá v tých časoch uvádzala snáď všetko čo existovalo a dalo sa kúpiť. Neskôr ho zreprízovali na nova cinema bohužiaľ už bez účasti Slovákov, ktorým bola táto stanica až do nedávnej doby oficiálne tabu.

  2. Alex | november 11., 2011 o 08:49 |

    21JumpStreet ťažká klasika. Som na tom fičala a jeden z mála seriálov, ktoré neriešili permanentne stále len vzťahovky medzi sebou :d vôbec sa mi tá adaptácia nepáči…

Napíšte svoj názor