SERIÁLY.kinema.SK

Ešte začiatkom leta sme vás informovali o tom, že historická miniséria World Withoud End, ktorá je „pokračovaním“ Pilierov Zeme (Pillars of the Earth), by sa mala nakrúcať aj na Slovensku. Fámy sa stali skutočnosťou, štáb tejto veľkolepej televíznej produkcie, ktorej rozpočet je 44 miliónov dolárov, tu nakrúca už druhý týždeň. Kým minulý týždeň sa nakrúcalo v Bojniciach, tento sa natáča v Košiciach, a to v Dóme sv. Alžbety a jeho blízkom okolí. A my sme spolu s ďalšími médiami mali tú možnosť nahliadnuť do zákulisia! (V utorok 25. 10. v rámci tlačovej konferencie.) Pozrite si naše úlovky z košického „setu“.

Patrí medzi ne režisér minisérie Michael Caton-Jones (Shooting Dogs, Trinity, Rob Roy), ale aj jedna z hlavných hviezd – Ben Chaplin. Pre neseriálového človeka (teda toho, kto nevidel britský seriál Mad Dogs) môže byť tento herec známy z filmov ako London Boulevard, Dorian Gray, Murder by Numb3rs či The Thin Red Line. Cynthie Nixon, herečky známej z kultového seriálu Sex and the City, sme sa, bohužiaľ, nedočkali. (Nie, že by nám Chaplin nestačil.)

Profesionálnych slovenských hercov vo „Svete bez konca“ na naše (ne)šťastie neuvidíme. Producenti to na tlačovke odôvodnili ich neznalosťou angličtiny, ktorá sa používala v 14. storočí. No medzi komparzistami sú aj Slováci!

Výsledné dielo, ako som to už predtým spomínal, uvidíme na obrazovkách TV JOJ.

Fotky: Júlia Artimovičová

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Frank | október 26., 2011 o 16:08 |

    Me teda ta angličtina v piliřím teda nepřišla jako angličtina 14 století:)

  2. JakubAsgard | október 27., 2011 o 05:09 |

    Třeba proto, že Pilíře nebyly ze 14. století. :-)

  3. Titi | november 1., 2011 o 07:44 |

    Ja dúfam, že JOJ najskôr zopakuje Piliere Zeme a na reprízu PoE nadviaže premiérou WwE.

Napíšte svoj názor