SERIÁLY.kinema.SK

Už je to nejaký ten piatok, čo Buffy lovkyňa upírov zdolávala naše televízne obrazovky. Hviezda jej hereckej predstaviteľky Sarah Michelle Gellar však ani zďaleka nezhasína. The CW (pôvodne CBS) si ju uchytila pre nový projekt s názvom Ringer. Vonku už zopár epizód je a tešia hlavne fanúšikov krásnej blondínky, hrá tam totiž dvojrolu.

Sestry Kellyové boli odjakživa rovnaké, no zároveň úplne rozdielne. Kým Bridget vyznávala voľný životný štýl a prehlbovala svoju chudobu neustálym pitím alkoholu, Shiobahn bola jej presný opak. Rozhodla sa, že bude mať v živote všetko, čo si ako malá nemohla dopriať. Žije s manželom na Upper East Side v New Yorku a jej šatník má rozlohu poschodia bežného rodinného domu. Obe sestry sa pre neustále konflikty oddelili a zamotali do vlastných sietí lží.

Bridget sa stala svedkom trestného činu, vďaka ktorému sa dostala do ochranného systému americkej polície. V skromných podmienkach jej oporu tvoria stretnutia anonymných alkoholikov. Shiobahn, na druhej strane, hrá omnoho vyššiu hru. Má milostnú aféru s manželom kamarátky, potajomky presúva peniaze svojho manžela na vlastný účet a plánuje útek. Narodeniny dvojčiat sa blížia a stretnú sa. Počas krásnej zbližujúcej plavby na mori Bridget zaspí a keď sa preberie, jej sestry niet. Považuje ju za samovrahyňu a v zúfalej situácii zaujme sestrino miesto. Postupne odhaľuje všetky zápletky navonok dokonalého Shiobahninho života a popri tom ju jej vlastný osud začína doháňať.

Obsadenie Ringer je jednoducho fenomenálne. Ak sa vám nepáči zápletka, rozhodne to pozerajte kvôli hercom. Sarah Michelle Gellar ani len predstavovať nemusím, je to notoricky známa tvár. Jej manžela však stvárnil britský herec Ioan Gruffudd, ktorý je známy z filmov Fantastická štvorka, Kráľ Artuš, Amazing Grace, či Horrible Bosses. Jeho kvality sú známe divákom na celom svete a v tomto seriáli podáva krásny viacrozmerný výkon postavy, na ktorú meníte názor každou minútou. V pätách im ide úspešný herec Nestor Carbonell, ktorý sa preslávil hlavne účinkovaním v seriáli Lost. Známe mená však rozhodne neuzatvára, v seriáli sa objavia aj Kristoffer Polaha, Mike Colter, Tara Summers, Zoey Deutch alebo Jamie Murray.

Ringer je veľmi zaujímavý. Svoju pútavosť stavia na neustálych zvratoch v deji a napätých situáciách. Takisto postava Bridget, ktorá vo svojej podstate nie je kladnou hrdinkou, má také čaro, že si vás okamžite získa a ste na jej strane. Páči sa mi tiež, že seriál ukazuje aj dejovú líniu Shiobhan a taktiež, v Ringeri sa otázky len nekladú, ale dostávate na ne čiastočne aj odpovede. Tým pádom sa vyhnete chaosu ako v Lost.

Niektoré prvky s Lostami však má Ringer spoločné. V každej epizóde sa dozviete niečo nové o minulosti dvoch sestier. Nepriamo to samozrejme súvisí s dejom a zároveň vám to ponúka možnosť nazrieť do ich vzťahu. Tieto „flashbacky“ však mnoho ráz pôsobia rušivo, zbytočne odtŕhajú pozornosť od deja a v konečnom dôsledku nie sú vôbec užitočné. Taktiež sa často pri sledovaní zamýšľam nad dvojrolou Sarah Michelle Gellar, lebo jej výkon v scénach zachytávajúcich konverzáciu medzi sestrami nie je taký dobrý, ako keď hrá spolu s iným hercom.

Ringer som rýchlo zaradila medzi seriály, ktoré si aj napriek vyťaženosti povinnosťami pozriem. Je to veľmi príjemne strávený čas nenáročnou zábavou, pri ktorej tipujete, čo sa asi stane ďalej. Zvraty ma veľmi bavia, asi preto preferujem dejovú líniu Bridget, ktorá ich tam má požehnane. Úprimne si želám, aby scenáristom nedošli dobré nápady, ktoré pri seriáli takéhoto typu jednoducho musia mať. Ak to bude mať šťavu, zachránia to však vynikajúci herci. Udeľujem 9/10.Komentáre

 1. Ondro | október 13., 2011 o 14:23 |

  Tiež ma zaujal a dovolím si tvrdiť že Najlepšia novinka z TheCW.

 2. Tomgellar | október 13., 2011 o 17:32 |

  souhlasím s Ondro, nejlepší novinka CW :)

 3. Michal | október 13., 2011 o 18:02 |

  nevidel som to ale 9/10 sa mi zda vela nie? fakt az take super?? Buffy som nikdy nevidel – u mna vedie medzi novinkami tuto jesen 2 BROKE GIRLS, mozno AHS, zacinam mat dost rad SUBURGATORY…..

 4. Weasley | október 13., 2011 o 18:05 |

  Ringer ma chytil, príde mi aj ako dobre vymyslený príbeh, ale naštvali ma SPOILER – to už čo je, že porozprávam sa s policajtom, poviem mu, že už sa nemáme o čom baviť a nechám ho túlať sa vo vlastnom byte a ja odídem? A on si spokojne môže pozrieť môj telefón? Neznášam to, keď si seriál nastaví nejakú laťku a zrazu hlavná postava, ktorá to má dobre rozohraté, tají všetko možné, urobí takúto vec (to nie je ľudská chyba, to je chyba scenára). A taktiež – samozrejme, že sa porozprávam o mileneckom vzťahu pri otvorených dverách, kde samozrejme bude niekto počúvať – takéto klišé sa robilo v telenovelách a tajne som dúfal, že scenáristi sa z toho už poučili.
  Ringer je dobre vymyslený seriál, preto dúfam, že takéto blbosti tam už nebudú.

 5. Roman-tik | október 14., 2011 o 07:31 |

  Táto sezóna je celkom podarená, pretlak seriálov a vcelku pozeratelné, ale ringer som po prvom diely fakticky zamietol. Gellarka teda vela toho nenahrala aj napriek dvojúlohe a dej sa motá a motá a bohužial ani tak sympaticka už nie je ako kedysi …

 6. Lucas | október 14., 2011 o 16:11 |

  je to díl od dílu lepší :) ale doporučuju taky The Lying Game, to je taky super – oboum bych dal tak 8/10.

 7. Jozef | október 15., 2011 o 07:42 |

  Po prvým dvoch dieloch som ten seriál dosť zavrhol a myslel som si že ho prestanem pozerať, ale pri treťom dieli som mu dal šancu a neľutujem to, každým dielom sa to zlepšuje a môžem povedať, že dej sa začína výborne rozbiehať, Sarah tú dvojrolu hrá výborne, verím jej to a viem sa s ňou stotožniť.

 8. Petra | október 16., 2011 o 13:13 |

  Pilot nebol az taky skvely ako nadchadzajuce casti, ale nejak som tusila, ze to bude kazdym dielom lepsie a lepsie…A je to tak…Skvely vyber hercov a ma to skoro vsetko, co ma mat dobry serial…

  Odporucam este serial New Girl so Zooey Deschanel…

Napíšte svoj názor