SERIÁLY.kinema.SK

ABC poznáme všetci ako tú šikovnú z veľkej americkej štvorky. CBS si môže robiť ratingové trháky cez kopírák, FOX zruší polovicu západnej kinematografie, NBC je „meeeeh“ už len z princípu, že vysiela kvalitné seriály za solídnych podmienok bez zbytočných excesií – ale keď chceme nejaký seriál ktorý bude akurát tak kvapku od boku, tak trochu nečakaný, ideme na ABC. Medzi dôkazy patrí shiperská kriminálka Castle, Emmy-žnúci sitkom Modern Family, prekvapujúco svieži Pan Am a z dôvodov Namurasinej paradigmy aj Grey’s Anatomy*.

Žiaľ, Man Up patrí k výnimke potvrdzujúcej pravidlo. Nie je to seriál, ktorý by prerozprával starý príbeh úplne novým a živším spôsobom – je to seriál, ktorý po krátkom odstátí v archíve zaspal dobu, kedy bolo vtipné smiať sa na chlapoch v strednom veku. Do tejto doby sa počíta How Not To Live Your Life, Bored To Death, How To Be a Gentleman, Men of a Certain Age a mnohé ďalšie. Fascinujúce, hoci tých seriálov v posledných 2-3 rokoch vyskákalo ako húb po daždi, nikdy sa divákovi neprejedli.

Teda, až do Man Up. Hoci je to podľa slov ABC jeden „zo štyroch najočakávanejších seriálov sezóny“, našinec tam celú dobu čaká len na koniec. Traja tridsaťroční priatelia – Will, Craig a Kenny – sa držia detstva tak dlho, ako to len ide. Po nociach drtia gamesy, pijú frapučína ako šestnásky v hipsterskej kaviarni a majú emocionálnu rovnováhu preseknutej dážďovky. Ale nastal čas spraviť niečo, na čo už zabudli – pochlapiť sa.

To ešte stále nie je také zlé. Horšie je, ako konkrétne sa majú pochlapiť. Willova úloha na pilotnú epizódu je nájsť darček pre svojho syna. Kenny musí prežiť pár hodín so svojou ex na oslave narodenín Willovho syna. Craig (ktorého stvárňuje samotný tvorca seriálu Christopher Moynihan) musí prekaziť svadbu svojej lásky zo školy.

Všetko dopadne presne tak, ako by ste čakali. Seriál Man Up sa ani nedrží nových trendov „seriálov o zmätených tridsiatnikoch“, načiera inšpiráciu na zápletku niekde z béčkových televíznych filmov 90. rokov. Dej je taký neskutočne predžutý, že mu nepomôže ani kvalitný herecký výkon Mathera Zickela (Rachel Getting Married) a Dana Foglera (Fanboys).

Man Up. Prvá epizóda nového sitkomu ABC mala sledovanosť cca 7,9 miliónov divákov. Hodnotenie 1/10, lebo mám Zickera a Foglera tak rada.

* Lesbiaaaaaaaaaaans!

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor