SERIÁLY.kinema.SK

Televízia Doma, zdá sa, nie a nie nájsť svojho diváka. (Na to, ako dlho už vysiela, je inak dosť smutné, že si ho stále hľadá…) Dokazujú to čoraz častejšie náhle zmeny v programovej štruktúre stanice, ktoré si určite mnohí z vás všimli. Najočividnejšie prebiehajú v prime-time – v slote o 20:00, ktorý je v pondelok až štvrtok vyhradený jednému seriálu. Teda „jednému“. Od augusta sa v ňom doposiaľ vystriedali už tri, a to všetky rôzneho žánru:

Prvý bol teenage seriál The O.C. (California) – ten tam vydržal „až“ celú jednu sériu, nasledoval sitkom Married with Children (Ženatý so zäväzkami), ktorý programová riaditeľka po týždni nahradila kriminálkou Cold Case (Odloženy prípad) – aj to s epizódami, ktoré len pár hodín predtým šli na Markíze. Tá sa tam tiež dlho neohriala, dnes sa ju chystá nahradiť Dr. House. Teraz sa nám právom vynárajú dve otázky: Ten tam dokedy vydrží? A čo za seriál bude vyžrebovaný (áno, lepšie vysvetliť „domácky“ výber titulov nedokážem) aby ho nahradil? Pritom sa v knižnici televízie nachádza toľko nových seriálov (aspoň pre bežného diváka), ktoré by potencionálne mohli zaujať ženské publikum: Drop Dead Diva, Privileged, Melrose Place a mnohé ďalšie, ktoré oficiálne neboli potvrdené… Alebo aj pokračovania seriálov ako The Vampire Diaries (Upírske denníky), Ugly Betty (Škaredá Betty) atď.

Seriály.KINEMA.sk sa podarilo získať vyjadrenie programovej riaditeľky TV Doma Ivany Sulíkovej k vzniknutej situácii: „Televízia DOMA sa snaží vyjsť v ústrety početným požiadavkám zo strany divákov. Výkon jednotlivých programov postupne vyhodnocujeme a programovú štruktúru prispôsobujeme reálnej sledovanosti programov ako aj reálnym požiadavkám divákov.“Komentáre

  1. pukky5 | október 31., 2011 o 13:27 |

    podla mna by mohli dat po-štvtky-upirske denniky to by si urcite niekto pozrel.

  2. studo | október 31., 2011 o 16:10 |

    vampire diaries ano, lenze to by v markize museli pouzivat ten „aparát“ na krku…

Napíšte svoj názor