SERIÁLY.kinema.SK

The CW je veľmi známa svojím špecifickým vkusom, pokiaľ sa jedná o seriály pre mladých. Väčšinou v nich hrávajú takmer tridsiatnici, čo predstierajú, že majú šestnásť (viď Gossip Girl a 90210) ale diváci im to proste žerú. Výnimkou neboli ani The Vampire Diaries, ktoré si získali srdcia násťročných a túto jeseň sa predstavia už v 3. sérii. Na päty im však bude šliapať novinka s tajomným názvom The Secret Circle.

Nečudujte sa, že som spomenula v súvislosti s týmto seriálom aj The Vampire Diaries. Oba projekty majú totiž knižný základ od tej istej autorky – L.J. Smithovej. Kým upíri sa dočkali veľkého množstva pokračovaní, knihy zo série The Secret Circle vyšli len tri, no nemenej úspešné. Dej tohto seriálu sa zaoberá osudom typického amerického dievčaťa, Cassie Blakeovej (Brittany Robertson).

Na ceste domov dostane defekt a kým vymení pneumatiku, jej mama zhorí v ich dome. Otec jej zomrel keď bola ešte malá a okolnosti ju skrátka donútia, aby prišla bývať ku svojej najbližšej žijúcej príbuznej – starej matke. Presťahuje sa do malebného mestečka na severe Spojených štátov a zdá sa jej, že všetci miestni tínejdžeri  o nej vedia akosi viac.

A niet divu, hlavnou zápletkou pilotnej časti je totiž to, že Cassie a jej noví kamaráti sú čarodejníci. Rozhodne však nie sú žiadni potteráci – na čarovanie a vytváranie mágie využívajú vnútornú silu a zaklínadlá zo starobylých kníh kúzel, ktoré im zanechali predkovia. Týchto šesť rodín totiž už od sedemnásteho storočia vzájomne spolupracuje v „tajnom kruhu“ (The Secret Circle – názov seriálu, pozn. autorky).

Čo sa týka hereckého obsadenia, je nadmieru dobré. Mladí herci, ktorí tvoria kostru celého príbehu majú za sebou nejaké skúsenosti a sú naozaj uveriteľní. Za všetkých spomeniem Thomasa Dekkera, ktorý je hereckým predstaviteľom postavy Adama. Určite ho poznáte zo seriálov ako V siedmom nebi, či z Kroník Sarah Connorovej. Okrem neho v seriáli uvidíte Logan Browning, Shelley Hennig, Louisa Huntera, Jessica Parker Kennedy a Phoebe „morskú pannu z Disney Channel“ Tonkin.

Úprimne, seriál ma prekvapil. Čakala som, že bude taký zdĺhavý a rozpoltený ako Upírske denníky. Opak je pravdou – The Secret Circle je svieži, inovatívny a vyhýba sa takmer každému klišé spojenému s čarodejníkmi v súčasnosti. Tieto mysteriózne veci sú momentálne veľmi moderné a každý sa snaží ukuť ich, kým sú horúce. The CW má na tieto veci však nos a vôbec to nie je temné, aj keď už v prvej časti načrtli negatívne pozadné úmysly miestnych dospelých. Jediné klišé, ktorému sa aj tak poddali boli stupídne ploché dialógy. K tomu všetkému pripočítajte pohľadných hercov, medzi ktorými to iskrí a máte zaručený úspech.

The Secret Circle sa naozaj oplatí pozrieť, ak si chcete oddýchnuť po náročnom dni. Niektoré pasáže vás prekvapia príjemnou husacou kožou a možno sa budete aj trochu báť. Je to neškodná zmes tajomnosti, nadprirodzena, skladačky deja pred seriálom a príjemnej popcornovej zábavy. Hodnotím na 8,5/10 a rozhodne dávam šancu ďalším epizódam.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. xtomas252 | september 14., 2011 o 15:18 |

  Tak to jsi byla s body celkem štědrá. Já bych dal tak 6.

 2. Michal | september 15., 2011 o 22:59 |

  váham, zo CW nekukam nic,ale glee a harry pottera mam rad :-)

 3. MartinDeBill | september 16., 2011 o 09:21 |

  Prijemny pilot + skvela Britt + dobre zvolena muzika = dobry serial, ktoremu sa oplati dat sancu. Pre mna rozhodne lepsie nez Ringer. Uz sa nemozem dockat Hart of Dixie.

 4. Ondro | september 16., 2011 o 10:45 |

  MartinDeBill: The Secret Circle nezaujal iba teba, mne sa páči a hlavne to že tam nebehajú chalani bez tričiek. :D Ale nesúhlasim s Ringer, ten tiež zaujal …

 5. Shawn | september 16., 2011 o 13:56 |

  ak mám porovnať pilot the vampire diaries a tento, tak secret circle vyhráva… a vieme, že z TVD sa napokon aká kvalitka vykľula, tak TSC snáď postihne rovnaká budúcnosť…

 6. Jackolo | september 21., 2011 o 16:00 |

  Tak já nesouhlasím s ohodnocením, ani s tím, že to bylo „inovativní“. Záchrana Cassie Adamem byla inspirovaná Twilightem, to samé scény v lese. Přestěhování do městečka, kde se děje něco podivného, už je také omleté téma. Na tom pilotu nebylo inovativního skoro nic. A herci také nebyli bůhvíjak skvělí. Líbila se mi jen Britt a Phoebe. Já bych dal tak za 5/10.

Napíšte svoj názor