SERIÁLY.kinema.SK

STV Jednotka sa túto jeseň bude hlásiť až s dvoma seriálovými novinkami vlastnej tvorby, popri výpravnom seriáli Zlomok sekundy uvedie aj Gympel.tv, seriál určený pre násťročných. Bude sa točiť prednostne okolo tretiakov gymnázia (budú ich stvárňovať nové herecké talenty), no v príbehoch študentov nebudú absentovať ani vyučujúci či rodičia. Úvodná 13-dielna séria tohto v podstate rodinného seriálu sa bude odohrávať od konca prázdnin do Vianoc.  Premiéru bude mať už 13. septembra a bude na programe Jednotky každý utorok o 21:00. Pozrite si prvé propagačné fotky:

Zdroj: RTVS

Na oficiálnych stránkach STV nájdete už aj upútavku k seriálu Gympel.tv. A nezabudnite, že Zlomok sekundy má premiéru už túto nedeľu. Tlačová správa RTVS:

Rozhlas a televízia Slovenska, organizačná zložka STV uvedie v nedeľu 4. septembra o 20.05 premiéru nového televízneho seriálu Zlomok sekundy. Tento pôvodný 14-dielny seriál bude vysielať Jednotka Slovenskej televízie každú nedeľu večer v rovnakom čase o 20.05 h.

V hlavných úlohách hrajú Klára Issová, Martin Mňahončák a Roman Luknár. V seriáli Zlomok sekundy ďalej hrajú Marián Slovák, Božidara Turzonovová, Soňa Valentová, Ivan Romančík, Leopold Haverl, Eva Matejková, Andy Hryc, Peter Kočiš, Kamil Mikulčík, Kristína Farkašová a ďalší. Vystupuje v ňom viac ako 130 účinkujúcich a takmer tisíc komparzistov.

Zlomok sekundy – to je 17 vzájomne sa prelínajúcich príbehov, 75 reálnych prostredí v štyroch ročných obdobiach a 20 profesionálnych zásahov pri dopravných nehodách.

Zlomok sekundy je epickým rozprávaním o dobe, v ktorej žijeme. Nastoľuje otázky o trvácnosti základných morálnych hodnôt, o cene ľudského života, pohnútkach k zrade a bezcharakternosti, potrebe lásky, férových vzťahov a ohľaduplnosti. Rozprávanie je rámcované bežným životom záchranárskeho strediska, špecializovaného na zásahy pri dopravných nehodách. Príbehy všetkých postáv spoločne vytvárajú reálne svedectvo o dobe, v ktorej žijeme – so všetkým,  na čo  môžeme byť pyšní, aj s tým, za čo by sme sa mali hanbiť.

Námet a scenár – Petra Kolevská, réžia – Ľuba Vančíková, dramaturgia – Dana Garguláková, autor hudby – Ľubomír Horňák.

Koprodukčný seriál Zlomok sekundy vznikol z finančných prostriedkov RTVS s podporou Ministerstva kultúry SR a Audiovizuálneho fondu.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie SlovenskaKomentáre

 1. Milan Pukac | september 3., 2011 o 11:59 |

  No uz to vidim ako to budem pozerat.Rodina bude pozerat talent na jojke a jo budem pozerat cez net :-(
  Dufam ze ten serial zlomok sekundy bude ok ked tam hraju nasi najlepsi herci:-D

 2. David | september 23., 2011 o 17:21 |

  Ja sa tesim na gympel tv moj najoblubenejsi serial

 3. Mini | október 21., 2011 o 20:29 |

  počuvajte nevie niekto ako sa vola ta pesnicka z uputavky na gympel.tv ?http://www.youtube.com/watch?v=09yTgjv3Moc&feature=related toto je ta uputavka odpovede piste na [email protected]
  dakujem :)

 4. Mini | október 21., 2011 o 20:33 |

  uz netreba uz som ju nasla

Napíšte svoj názor